Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP Menteşe ön seçim talep etti

Meclis üyeliği seçimleri öncesi

Meclis üyeliği seçimleri öncesi ilçe örgütlerinden ön seçim görüşünü alan CHP Genel Merkezi, ilçelerin talepleri doğrultusunda süreci başlatacak. Menteşe ilçe örgütü de ön seçim için talepte bulundu.

CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlarına gönderilen genelgede, belediye meclis üyesi adaylığı sıralaması için ön seçim isteyen ilçelerin görüşünün alınması istenmişti.

Genelgede, “Belediye meclis üyeliği çift sıra adaylarının fermuar yöntemiyle örgüt denetiminde ön seçimle belirlenmesi esas olmakla; il başkanlıklarımızın ilgili ilçe örgütlerinin de görüşünü alarak 20 Ocak 2024 Cumartesi günü saat 12.00’ye kadar hangi seçim çevresinde, örgüt denetiminde ön seçim talep edileceğini, örgüt denetiminde ön seçim talep edilmiyorsa gerekçesinin gönderilmesi…” ifadeleri kullanılmıştı.

Süre uzatımına giden karar ile ilgili CHP Menteşe İlçe örgütü bugün il başkanlığına taleplerini iletti.

CHP Menteşe İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada;
“CHP Genel Merkezimizin Belediye Meclis üyeleri belirleme yöntemi ile ilgili yazısına istinaden, Örgüt Denetiminde Ön Seçim yapılması talebi ile ilgili ilçe yönetim kurulu kararımızı cevaben ilettik.” İfadelerine yer verilerek, örgüt denetiminde ön seçim talep edildi.