Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP MENTEŞE BELEDİYE BAŞKANI A. ADAYI NAZLI TEPELİ’NİN SAVUNMASI İSTENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Menteşe

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Menteşe Belediye Başkanı aday adaylarından Nazlı Tepeli’den, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Muğla Şube Başkanı olarak 2023 Ağustos ayında katıldığı eylem nedeniyle savunması istendi.

“İnsanca çalışma, insanca yaşam talepleri için” SES tarafından geçen yıl Muğla İl Sağlık Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen iş bırakma eylemi ile ilgili 6 ay sonra savunması istenirken, o zaman SES Şube Başkanı olan Nazlı Tepeli, “Bu ilk soruşturma değil. Sonda olmayacaktır. Ancak bu uygulamalar kamu personelinin hak arama ve alma mücadelesini engelleyemeyecektir.” dedi.

Muğla Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem Palancıoğlu imzası ile Nazlı Tepeli’ye tebliğ edilen “Müdürlük Makamından alınan 24/08/2023 tarih ve 22830679 sayılı İnceleme/Disiplin Soruşturma onayı.” diye ilgi düşülmüş kararda şöyle denildi:


“İlgi sayılı İnceleme/Disiplin soruşturması onayına istinaden yapılan soruşturmada; 01.08.2023 tarihinde Muğla İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklaması eylemine katıldığınız tespit edildiğinden hakkınızda, Adli, İdari ve Mali Yönden; herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığı, Disiplin Yönünden; işlemiş olduğunuz fiil (01.08.2023 tarihinde Muğla İl Sağlık Müdürlüğü önünde yapılan basın açıklaması eylemine katıldığınız) nedeniyle 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 125 maddesi (A) fıkrasının (b) bendi (Özürsüz veya izinsiz olarak göreve geç gelmek, erken ayrılmak, görev mahallini terk etmek) gereğince ‘UYARMA’ cezası ile tecziye edilmeniz teklif edilmiş olup;
Konuyla ilgili son savunmanızı bu yazının tebliğine müteakiben 7 (Yedi) gün içinde tarafıma sunmanız aksi takdirde savunma vermeden imtina etmiş sayılacağınız hususunu; Bilgilerinize rica ederim.”

Geçen yıl yaşanmış eylemle ilgili 6 ay sonra savunması istenen Menteşe Belediye Başkanı aday adayı Nazlı Tepeli o tarihte Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şube Başkanı olduğunu ve o gün basın açıklamasını okuduğunu belirterek, şunları söyledi;

“O gün insanca çalışma, insanca yaşam taleplerimizle iş bırakarak Sağlık Müdürlüğümüz önünde sendikal haklarımızı talep etmiştik. Haklarımızın engellenmesine karşı yasaların izin verdiği çerçevede gerçekleştirdiğimiz eylemlere her zaman soruşturma açılmıştır. Bu da onlardan birisi. Soruşturma açılır, cezalar tavsiye edilir ve savunmamız istenebilir. Önemli olan savunmadan sonra yapılacak uygulamadır. Ancak bu tip soruşturmalar kamu personelinin hak arama ve alma mücadelesini engelleyemeyecektir.”