Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP MBB Aday Adayları MBB Başkan Adayı Aras için ne dedi?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, son yapılan MYK ve Parti Meclisi toplantılarında yapılan oylamalar sonucunda, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak belirlendi. Peki büyükşehire aday adayı olan isimler Aras için ne dedi?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı gösterildi.

 

BODRUM İÇİN ADAY ADAYLIĞINA BAŞVURMUŞTU

 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Bodrum Belediye Başkanlığı aday adaylığını 4 Aralık 2023 tarihinde açıklamıştı.

 

1 AY SONRA ARAS’IN İSMİ BÜYÜKŞEHİR İÇİN KONUŞULDU

 

Tekrar Bodrum’a Aday Adayı olan Ahmet Aras’ın, 4 Ocak 2024 tarihinde CHP Genel Merkezi’ne giderek Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı’na başvurduğu öne sürüldü.

Bu iddia bazı internet haber sitelerinde de haber olarak yayınlandı.

 

BAŞVURMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

 

Ancak teyit için edinilen bilgilerde ise Ahmet Aras bu iddiaları yalanlayarak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı’na başvurmadığını söylemişti.

 

Sonuç olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildi.

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için başvuru yapan isimler şöyleydi;

Nurettin Demir, Akın Üstündağ, Ayla Kara, Yasemin Öney Cankurtaran, Mehmet Kubilay Özcan, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, Mehmet Necdet Akkuş, Muhammet Tokat.

 

Peki aday adayları CHP Büyükşehir Başkan Adayı Aras için ne dedi?

 

Açıklama yapan aday adaylarının sosyal medya hesaplarından derlediğimiz paylaşımları şöyle oldu;

Akın Üstündağ;

“Değerli Muğlalılar, değerli hemşehrilerim; Çok sevdiğim Muğla’mıza ve her biri ayrı bir değer olan, her birine ayrı bir bağlılığım olan güzel ilçelerimize hizmet etme gayesi ve hedefiyle yola çıktığım Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı  Aday adaylığım  sürecinde yanımda olan, destekleyen, bana inanan herkese çok teşekkür ediyorum.

Edindiğim tecrübeler ve birikimlerle Muğla ve ilçelerimiz için tasarladığım projeler ve sorunlara yönelik çözüm önerilerimle sürece katkı koymaya çalıştım. İstedim ki; sadece boş vaatler, basmakalıp adaylık sözleri yerine geleceğe yönelik gerçekçi, mantıklı bir vizyon ortaya koyayım. Bunu başardığıma inanıyorum.

Dilerim ki; çok daha güzel bir Muğla’da yaşamaya devam edelim. Bu güzel memleket bizim ve bu memleket için yapılması gerekenleri yapmaya devam edeceğim.

Aday olarak açıklanan sevgili kardeşim Ahmet Aras’a başarılar diliyorum. Saygılarımla.”

 

Mehmet Kubilay Özcan;

“Değerli sosyal medya arkadaşlarım, her biri CHP neferi sevgili yol arkadaşlarım; uzun süren bir süreç sonunda CHP Parti Meclisimizin kararıyla kıymetli yol arkadaşım Sayın Ahmet Aras CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Öncelikle bu sürece katkı veren ve sorumluluk almak için iradesini ortaya koyarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan tüm arkadaşlarımı samimiyetle kutluyorum.

Siyaseti herhangi bir karşılık beklemeden halka hizmet etmek olarak görmekteyim.

Doğup büyüdüğüm, bugüne gelmemde insanıyla, havasıyla, suyuyla emeği olan, en güzel narenciye, en güzel zeytinin, en güzel bademin, en güzel narın yetiştiği bereketli toprakların ili, dağlarından bal, denizlerinden balık akan, Türkiye’nin dünyaya açılan aydınlık yüzü memleketime, Muğla’mıza mesleki ve hayat tecrübemle, liyakat esaslı ve adalet anlayışıyla, vizyoner bir bakış açısıyla hizmet edebilmek, halkımızın gelirlerini artırıcı projeleri desteklemek, cennetimizi gerçek bir Dünya markası şehir yapmak amacıyla çıktığım bu yolda samimi ve içten destekleriniz güç verdi.

Göz göze geldiğimizde yüzünüzdeki mutluluk ve umut tarifi zor bir enerji oldu. Bir çoğunuzla bu süreçte tanıştık, küçükte olsa dokunabildiklerim olduysa ne mutlu.

Çocuklarımıza aydınlık bir Ülke, kendilerini mutlu hissederek yaşayacakları modern ve gelişmiş bir şehir bırakmak en temel görevimizdir.

Değerli arkadaşlarım, birlikte yol yürümekten onur duyduğum CHP neferi parti ailem; Büyükşehir adayımız Sayın Ahmet Aras ve 13 ilçemizin tüm adayları ile birlikte, yerel seçimlerde başarılı olmak için bugüne kadar olduğu gibi durmadan çalışmaya devam edeceğim. Azimle ve inançla yola çıkanlar, samimi çabalarıyla mutlaka başarıya ulaşacaktır. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Süleyman Girgin;

“Muğla Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığım sürecinde,bana destek veren tüm Muğla Halkına teşekkürü bir borç bilirim. Parti Meclisimiz tarafından Büyükşehir belediye başkan adayı olarak açıklanan Sayın Ahmet Aras’a ve Datça’da aday olarak açıklanan Sayın Aytaç Kurt’a başarılar dilerim. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısıdır.Saygı ve sevgilerimle.”

 

Mürsel Alban;

“Parti Meclisimiz tarafından belirlenen Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Sayın Ahmet Aras’a çıktığı bu yolda başarılar diliyor,Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partimizi 2024 Yerel Seçimlerinde büyük bir başarıya taşıyacağına yürekten inanıyor ve güveniyorum. Muğla’mız için hayırlı uğurlu olsun.”

 

Burak Erbay;

“Muğlamızda yangında. Hatay’da depremde. Bodrumda bir çok sosyal ve siyasal mücadelede bir arada olduğumuz Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras, CHP PM kararı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir. Bu kutsal görevin Muğlamıza ve kendisine hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim.”