Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP İl Başkanı Zekican Balcı sözünü tutamadı

CHP Muğla İl Başkanı

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, il kongresinde ve daha sonra ki basın toplantısında yaptığı açıklamalarda, Muğla için ön seçimin şart olduğunu belirterek, ön seçim sözü vermişti. Ancak Muğla’da bir kaç ilçe dışında ön seçim yapılamadı ve böylelikle Balcı sözünü tutamamış oldu.

CHP’nin Muğla’da izleyeceği yerel seçim stratejisi, Özgür Özel dönemiyle birlikte ön seçim beklentisini beraberinde getirmişti. Ancak Muğla’da ön seçim yerine anket yöntemine dönülmesi CHP seçmeni tarafından da tepki görmüştü.

Partinin Muğla İl Başkanı Zekican Balcı da, gerek İl Kongresi’nde gerekse daha sonra yaptığı basın toplantısında ki konuşmalarda ön seçim sözü vermişti.
Balcı’nın ön seçim sözü ve vurgusuna karşın parti merkezinin Muğla Büyükşehir ve bir çok Belediye için anket çalışması yapması seçmen tarafından da tepkiyle karşılanmıştı.

BALCI: “KONGREDE NE SÖZ VERDİYSEM O”

İl kongresinde de ön seçim sözü veren Balcı, Kasım ayında yaptığı basın toplantısında şu açıklamayı yapmıştı;
“Öncelikli yöntemimiz ön seçim olacak. Kongrede ne söz verdiysem o konuşmamın arkasındayım. Sandıktan çıkamayan aday adaylarımızın da partimiz için çalışacaklarına eminim. 31 Mart’ta yapılacak seçimler, tarihin en önemli yerel seçimi olacak. Biz bu başarıyı elde etmek zorundayız. Hata yapma lüksümüz yok. CHP Muğla örgütü, tüm ailesi ile bu seçimlere hazırdır.”
Ön seçimin şart olduğunu ve seçmenlere söz veren Balcı’nın bu konudaki sessizliği ise dikkat çekiyor.