Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP İl Başkanı Zekican Balcı “Provakatif Saldırıları Şiddetle Kınıyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanı Zekican Balcı yaptığı basın açıklamasında, CHP Genel Başkan Özgür Özel’e Manisa’daki şehit cenazesinde yapılan provokasyon girişimini şiddetle kınadı. Balcı; “İktidar, söz konusu acı ve elem veren olayın ardından Ulusal Yas ilan etmeye davet edilmiştir. Ancak iktidar, Suudi Arabistan’a gösterdiği hassasiyeti burada göstermemiştir” dedi.

CHP Genel Başkan Özgür Özel, Irak’ın kuzeyinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak’ın Manisa’da düzenlenen cenaze töreninde, kendisine yönelik protestolara ilişkin, bir gün öncesinden itibaren algı operasyonu ve provokasyon yapıldığını söyledi.

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Konuyla ilgili CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı’da yazılı bir basın açıklaması yaptı. Balcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e Manisa’da şehidimizin cenaze töreninde provokasyon girişiminde bulunulmuştur. Genel Başkanımıza yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan bu girişimi şiddetle kınıyoruz. Milletimiz; provokasyon girişimini yapanların kendi istekleriyle şehit cenazesinde olmadıklarını, provokatif amaçlı orada bulunduklarını çok iyi bilmektedir.”

“İKTİDAR, ULUSAL YAS İLAN ETMEYE DAVET EDİLMİŞTİR”
Ard arda gelen şehit haberlerinin milletimizi yasa boğduğunu söyleyen Balcı;
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 12 vatan evladının şehit olmasında ihmalin bulunup bulunmadığı, hain saldırıların neden engellenemediği sorularının yetkili kişiler tarafından cevaplanması ve halen bölgede bulunan Mehmetçiklerimizin güvenlik durumuna ilişkin kamuoyuna bilgilendirme yapılmasını talep ettik. İktidar, söz konusu acı ve elem veren olayın ardından Ulusal Yas ilan etmeye davet edilmiştir. Ancak iktidar, Suudi Arabistan’a gösterdiği hassasiyeti burada göstermemiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, şehitlerimize ve halen bölgede bulunan vatan evlatlarımıza sahip çıkması bazı kötü niyetli kimseleri rahatsız etmiş, gerçekler çarpıtılarak bu üzücü olaylar, bir siyasi provakasyon girişimine dönüştürülmüştür.” Diye konuştu.

CHP Muğla İl Başkanı Balcı açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Vatan evlatlarımızın şehit olmaları yüreğimizi dağlarken, bu acıları siyasi çıkar için kullanmaya çalışanları şiddetle kınıyoruz. Bilinsin ki, Cumhuriyet Halk Partisi’ nin teröre karşı duruşu açıktır. Terörü, hain terör örgütünü ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sıvası dökülmüş evlerin, ayakkabısı delik babaların, yüreğini acıyla döven anaların ağıtları ile bir memleketi ayakta tutanları başımıza daima taç edeceğiz. Şehitler bizim şehidimizdir, bizim onurumuzdur. Bu provokasyon girişiminin ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalı ve Türk adaletine hesap vermelilerdir.

“BU SALDIRILAR MİLLETİMİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ BOZAMAYACAKTIR”
Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e yönelik yapılan provokatif eylemler, sadece kendisine ve partimize değil, tüm şehitlerimize ve ailelerine yönelik bir saygısızlıktır. Provokasyon kokan bu saldırı aynı zamanda Milletimizin birliği ve beraberliğine yapılmıştır. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e ve partimize yönelik bu tür provakatif saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak, milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”