Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

CHP İl Başkanı Balcı seçim hedefini açıkladı“Hedefimiz 13 ilçe, en az 11 ilçeyi alacağız”

CHP Menteşe İlçe Başkanlığı

CHP Menteşe İlçe Başkanlığı binasında halk buluşması düzenlendi. CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, “Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na 13 ilçeyi kazanma sözü verdik. Hedefimiz 13 ilçe, en az e11 ilçeyi alacağız. Bu partiyi ve ülkeyi egoistler değil, idealistler kurtaracaktır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menteşe İlçe Başkanlığı binasında her Perşembe günü düzenlenen halk buluşmasına, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, önceki dönem ilçe başkanları Hüseyin Ülkü ve Taner Taşer ile partililer katıldı.

“2. YÜZYILDA TÜRKİYE’Yİ KURTARACAK BAŞKA PARTİ YOK”

Burada konuşma yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “2. Yüzyılda buraya kadar geldik. Buraya gelişimizdeki ‘neden buradayız, neden iktidarda değilizin’ sorusunu sorup, bunu birilerini eleştirmekle ilgili değil, yapılan işleri eleştirmek için daha iyi nasıl yaparız diye düşünmek için eleştirmek gerekiyor. İş kişilere inince olay karışıyor. 2. Yüzyılda Türkiye’yi bu badireden kurtaracak başka hiçbir parti yok” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ise şöyle konuştu;

“Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor süreçte, gerçekten beraber, omuz omuza fikirlerimizi ortaya koymaya ve birlikte mücadele etmeye çok ihtiyacımız var. Cumhuriyetimizin kurucusu partimizin her daim ayakta durmaya ihtiyacı var. Partimizi ayakta tutacak olan ise bizlerin umudu ve iradesidir. Bunun bilinci ile hareket etmeliyiz. Parti içinde zaman zaman rekabetler olacaktır bu da siyasetin olağan durumudur. Bu partiyi ve ülkeyi egoistler değil, idealistler kurtaracaktır. O yüzden şu an ülkeyi yöneten egoist bir diktatörden kurtulmak için idealist olan insanların elini taşın altına koyması gerekir. Bütün Cumhuriyet Halk Partililerde bu yürek, cesaret ve azim fazlasıyla var.

“MUĞLA’NIN AYDINLIK YÜZÜNÜ, BÜTÜN ÜLKEYE YANSITACAĞIZ”

Güzel bir il kongresi sürecini geride bıraktık. Hüseyin Erol başkanım ve ondan önceki yönetim gayet güzel çalışmalar yaptılar. Bizde onlardan aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşımak adına delegelerimize partililerimize bir söz verdik. Hep beraber 13 ilçe başkanımız, 7 belediye başkanımız ve 3 milletvekilimizle önümüdeki süreçte Muğla’nın aydınlık yüzünü, bütün ülkeye yansıtacağız. Ben il başkanı olurken ciddi sözler verdim. Sizlere verdiğim sözü tutmanın gururu ve mutluluğu ile görevi bizden sonrası arkadaşlara devretmek istiyorum. Bizim işgal ettiğimiz makamların, kendimizi mutlu etme makamları değil partimize ve memleketimize hizmet etme makamları olduğunu ben ve arkadaşlarım bir an olsun aklımızdan çıkarmayacağız. 2 Ekim sabahı, 13 ilçe başkanımız ile birlikte Muğla’mızda 31 Mart’ta en yüksek oranda partimizi temsil etmek ve olabildiğince fazla belediye başkanlığı alabilmek için çalışmaya başladık.

“GENEL BAŞKANIMIZA SÖZ VERDİK, HEDEFİMİZ 13 İLÇE”

Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na 13 ilçeyi kazanma sözü verdik. Hedefimiz 13 ilçe, en az 11 ilçeyi alacağız. Büyükşehirimizi daha yüksek rakamlarla, çok daha fazla meclis üyeleri ile birlikte alacağız. Biz Muğla’nın gücünü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olduğunu bütün ülkeye göstereceğiz. Sizlerden ricam lütfen, parti içi rekabetlerimizi geride bırakalım. Rahmetli Atatürk’ün İnönü’nün, Ecevit’in ve bu parti ve ülke için şehit olmuş, bedel ödemiş insanların bizden bekledikleri var. Pes etmek bizim kitabımızda yazmaz. Bazen kendi içimizdeki rekabetlerde fazla kırıcı oluyoruz. Bu sefer AKP ve bu ülkenin düşmanları ile savaşmaya mecalimiz kalmıyor. 31 Mart bizim için dönemeç olacak. Biz istersek başarılı, istemezsek başarısız olacağız. Cumhuriyetin 100. Yılını bitirdik, bazı şeyleri eksik yaptık, bazı şeyleri yanlış yaptık. Umarımki geçmişten dersler alıp 2. Yüzyıla daha emin adımlarla ilerleriz”

“KURTULUŞUMUZ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN GEÇECEK”

CHP Menteşe İlçe Başkanı Nail Kızıl ise “Göreve geldiğimiz günden beri partimizin üzerindeki ölü toprağını kaldıralım, insanları partimizle barıştıralım, kırgınlıkları kaldıralım mücadelesi içerisine girdik. Zor günlerden geçiyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılı. Belki de daha çok kenetlenip daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız zamanlardan geçiyoruz. Atatürk nasıl 100 yıl önce Cumhuriyeti halkla kurduysa, biz de 100 yıl sonra bu kurtuluşun yine Cumhuriyet Halk Partisi’nden geçeceğini düşünüyoruz. Herkesi partimize bekliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından önceki dönem ilçe başkanları Hüseyin Ülkü ve Taner Taşer’e plaket taktim edildi.