Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aras; “Muğla toplanan vergide 16. aldığı yatırımda 44. sırada”

CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye

CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla’nın en fazla vergi toplanan 16. il olduğunu ve buna rağmen Muğla’ya yapılan yatırım sırasının ise 44. sırada yer aldığını açıkladı.

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, dikkat çeken açıklamalarını sürdürüyor.
Aras, Muğla’nın verdiği vergi ve Muğla’ya yapılan yatırım oranları ile ilgili açıklama yaptı.
Başkan Aras şu bilgileri verdi;
“Değerli Muğlalılar, merhaba. 2023 yılında Muğla’dan toplanan ve bu kapıdan içeri giren vergi tutarı, 24 milyar 210 milyon 402 bin TL. Aynı yıl, Muğla’ya yapılan yatırım tutarı, toplamı 1 milyar 16 milyon 297 bin TL. Mahalli İdareler Dışındaki Kurumların 2024 yılı Toplam Yatırım Tutarı 1 trilyon 6 milyar 903 milyon 731 bin TL.
Bu bütçeden 2024 yılı için Muğla’ya ayrılan yatırım toplamı, 2 milyar 708 milyon 513 bin TL.
Sonuç olarak, bu yıl için Muğla’ya ayrılan yatırım bütçesinin 2024 yılı toplam yatırım bütçesindeki oranı, sadece ve sadece %0,27.
En fazla vergi toplanan 16. İl olmamıza rağmen, yapılan yatırımdaki sıramız, 44.
Kısa bir süre sonra; Muğla olarak son 10 yılda ödediğimiz verginin ve son 10 yılda Muğla genelinde satılan kamu malları tutarının toplamı ile aynı dönemde Muğla’ya yapılan toplam yatırım tutarını da paylaşacağım.
Okuyup öğrenirsiniz ve CHP’li Belediyeler için “Koltuğu bıraksınlar biz her sorunu çözeriz” diyenlere, sizde hiç vicdan yok mu mu dersiniz.”