Cezaevi kütüphaneleri için ‘Kitap’ kampanyası

Muğla’da, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nce başlatılan Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri için kitap bağış kampanyasının tanıtımı yapıldı.

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021’de imzalanan ceza infaz kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulması yönündeki işbirliği protokolü çerçevesinde tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan kampanya başlatıldı. Menteşe ilçesi Sınırsızlık Meydanında kampanya için kitap bağış standı kuruldu.

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, ceza infaz kurumlarının kütüphanelerini ve genişlettiklerini büyüttüklerini söyledi.

Hükümlü ve tutukluları daha çok okumaya ve düşünmeye teşvik etmeye çalıştıklarını anlatan Yağcı, “Okuyan, düşünen insan topluma faydalı insandır. Sorumluluk sahibi insandır. Böyle insanlar yetiştirmeye çalışıyoruz. Ceza infaz kurumlarının kütüphanelerinin genişletilmesi projesi bugün sayın bakanımız önderliğinde Türkiye genelinde başlatıldı. Biz de Muğla ölçeğinde başlatıyoruz. Muğla halkının, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının projeye gönülden destek vereceklerine inanıyor, şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.