Çevre düşmanları yine iş başında!

featured

Muğla’da özellikle yaz aylarında oldukça rağbet gören Güneşevi Parkı, son günlerde kimliği belirsiz kişilerce atılan çöplerle gündeme geliyor.

Menteşe ilçesi Muslihittin Mahallesindeki Güneş Evi Parkı’nda belediye ait salıncaklar ve çevresi adeta kullanılamaz hale geldi.

Kimliği belirsiz kişiler tarafından atılan alkol şişeleri, içecek kutuları ve ambalaj atıkları görüntü kirliliği oluşturuyor.

Salıncaklar önünde oluşan çukurlarda biriken pis sular ise hem salıncak kullanımını engelliyor hem de insan sağlığını tehdit ediyor.

Özellikle akşam saatlerinde aileleri ile birlikte parkta serinlemek ve dinlenmek isteyen vatandaşlar, bu çirkin görüntü ve pis kokuya tepki gösterdi.

Çöpleri atanları “çevre düşmanı” olarak nitelendiren mahalle sakinleri, bu vandallık karşısında yetkililerin bir an önce önlem almasını istedi.

Vatandaşlar özellikle salıncaklar önünde biriken pis suların belediye yetkilileri tarafından acilen bertaraf edilmesini talep etti. Öte yandan park içerisindeki çay bahçesinin son derece nezih ve temiz hizmet vermesine rağmen salıncakların bulunduğu alandaki görüntünün Muğla’ya yakışmadığını dile getirdiler.

Haber: Esma Turan

Haber: Esma Turan

Çevre düşmanları yine iş başında!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!