Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Büyükşehir Kent Market Projesi’nin Yapımına Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Kent Market projesini 510 metrekare tabanlı 1020 metrekare inşaat alanına yapıyor. İnşaatın, 30 Mayıs 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor. Öte yandan vatandaşlar, yeşillik alana market yapılmaması ile ilgili protestolarda bulunuyor.

Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı Karamehmet Mahallesi’nde yer alan Menteşe evleri bölgesinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir proje olan Kent Market projesini hayata geçiriliyor.

Yeşillik alana yapılması ile ilgili son günlerde vatandaşlarca protesto edilen proje hakkında Muğla Büyükşehir Belediyesi bir açıklama daha yaptı.

“İNŞAATIN 30 MAYIS 2024 YILINDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR”

Proje detaylarının da yer aldığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;
“Menteşe ilçesi Menteşe Evleri bölgesinde 18 bin 808 metrekare alan içerisinde, Menteşe Kent Market projesi kapsamında büyük market alışveriş alanı, otopark, sanal market alanı, depolar, servis girişi, wc ve soyunma odaları gibi birçok farklı alan inşa edilecek. Kent Market Projesi 18 bin 808 metrekare park, Belediye hizmet alanı ve ticaret alanı olarak planlanan 510 metrekare tabanlı, 1020 metrekare inşaat alanına yapılıyor. Geniş arazinin yüzde 2.7 lik kısmına inşa edilecek Kent Market Projesi bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Proje ile vatandaşların alışverişlerini evlerine yakın Kent Market’te yapabilmesi sağlanacak. Yer teslimi Ocak ayının ikinci günü yapılan inşaatın 150 iş gününde 30 Mayıs 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNDE OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANAN ALANDA HAYATA GEÇİRİYOR”

Açıklamanın devamında alan ile ilgili de şu bilgilere yer verildi;
“Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe’de Kent Market Projesi’ni; 2003 yılında Park, Belediye Kültür Eğlence ve Kültür Merkezi, Park Spor ve Oyun Alanı, Otopark ve Yol olarak planlanan, 2005 Yılında aynı kullanım kararlarının şekli değiştirilen, 2018 yılında Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliğine uygun olarak tekrar düzenleme yapılan ve bu düzenleme sonucunda Park Alanı, BHA (MBB Sosyal ve Kültürel Merkez) Ticaret Alanı, Trafo ve Otopark olarak Büyükşehir Belediye meclisinde oy birliği ile onaylanan alanda hayata geçiriyor.”