Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Büyükşehir Belediyesi, Ören Atıksu Arıtma Tesisinin Temelini Attı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ören İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin açılış töreni Başkan Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Gürün, Şuan 2 Milyar 300 Milyon TL’lik yatırımın devam ettiğini, bunların tamamının parasının hazır olduğunu ve kasada gelecek dönem için 350-400 Milyon TL dolaylarında para bıraktıklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ören Mahallesi’nde 115 Milyon TL yatırımla başlatılan Ören İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin temel atma töreni yapıldı. Başkan Dr. Osman Gürün’ün katılımıyla gerçekleştirilen tesis Ören’in 2039 nüfusuna göre 4.000 m3/gün olarak planlandı. 20 bin nüfusun arıtma ihtiyacını giderebilecek olan tesisi İleri Biyolojik arıtma yapabilecek.

Açılış törenine Başkan Dr. Osman Gürün’ün yanı sıra Milas Belediye Başkanı Muhammed Tokat, Milas Belediye Başkan adayı Fevzi Topuz, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Muhammet Tokat, “bu yatırım Ören’in Turizm potansiyelini Ortaya Çıkarmak için Çok Büyük Önem Taşıyor”

Törene katılan Milas Belediye Başlan adayı Fevzi Topuz, Ören arıtma tesisinin önemine vurgu yaparak, “Uzun üren bir çalışmanın ardından kanalizasyon yapımına başlandı ve şuan %50 tamamlanma oranına sahip. Tabi sadece kanalizasyon yapmak önemli değil asıl önemli olan atıksuyun bertarafıdır ve bu tesisi bunu sağlayacak. Böylesine güzel bir projenin yaz sezonunda önce bitirilip misafirlerimiz ve ören halkının hizmete sunulması tek amaç. Bu projeyi hayata geçiren büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve MUSKİ ekibine teşekkür ederim” dedi.