Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan park açıklaması

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanının içinde, mahalle sakinlerinin bilgisi olmaksızın iş yeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlandığı ve parktaki ağaçların bazıları bu amaçla yerlerinden söküldüğü öne sürüldü. Olayla ilgili TİP Menteşe İlçe Örgütü tarafından açıklama yapılarak, tepki gösterildi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığınca konu ile ilgili açıklama yapıldı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde bulunan Karamehmet Mahallesi’nde yer alan Menteşe Kent Parkı ve toplanma alanın içinde, mahalle sakinlerinin bilgisi olmaksızın iş yeri amaçlı inşaat faaliyetlerine başlandığı parktaki ağaçların bazıları bu amaçla yerlerinden öne sürüldü.

Konuya dair Türkiye İşçi Partisi (TİP) Menteşe İlçe Örgütü tarafından tarafından açıklama yapılarak, tepki gösterildi ve “ ‘Giderayak’ alelacele yapılan bu proje derhal durdurulmalı” denildi.

Bunun üzerine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.
Açıklama şu ifadelere yer verildi;
“Menteşe Kent Park içerisinde yapılacak olan Kent Marketimizin çalışmalarına başladık. 510 m2 taban alanı ve 1020 m2 inşaat alanına sahip olan projemiz kapsamında büyük market alışveriş alanı, depolar, otopark, sanal market alanı, servis girişi, wc’ler, soyunma odaları gibi birçok farklı alan inşa edilecektir. Kısa sürede hizmete sunacağımız Kent Marketimiz bölgemize hayırlı olsun.”