Bulanık suda balık avlamaya devam edelim

Aslında sorgulamak gerek; ne kadar hakkını veriyor ya da hakkını yiyoruz diye.

Diğer taraftan hak yiyen, hak yemeyi alışkanlık edinenler ne kadar hakkını verir, onu da sorgulamak gerekir yerine göre.  “ Alışmış kudurmuştan beterdir” dedirten kişiler için de geçerlidir.

Dirlik-birlikten gelir, birlik olan dirlik bulur. Birlikten kuvvet doğar. Bu ve bunun gibi söylemleri bugün duymadık, ezenden gelip, ebedi olmalıdır.

Bildik bileli birliğimizden, dirliğimizden rahatsız oluyorlar. Birlikte dirlik içinde olmamızı istemiyorlar.  Şu dış güçler var ya, hep onlar mı acaba?

Dünyanın başına musallat olan covid-19 salgını karşısında disipline olamadığımız, tedbir ve ikazlara karşı kaale almadığımız, bizler için canla başla mücadele eden hatta tedavi sürecinde virüs kapıp canlarından olan doktorlarımızın bağlı bulunduğu birlik (Türk Tabipler Birliği) hakkında söylenenlerin şimdi sırası mı?

Moral, motivasyon ve güvene ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu gereksiz açıklamalar neyin nesi? Sakın “Dış güçler” demeyin. Sağlık çalışanlarının hakkını verin.

Bu illet hastalığa yakalanıp iyileşen, tedavisi devam edenlere Allah şifa versin. Kimi haberlere göre pozitif çıkan hastanın evde karantinaya alınarak yapılan tedavisi sonrasında testlerin negatif çıktığı yönündeki açıklamalara, diğer taraftan vaka sayıları ile ilgili beyanların doğruluğu yönünde şüphelerin olduğunu üstünü basa basa, kulaktan kulağa söyleyenler de yok değil.

Ülke olarak ekonomi, iç ve dış politikalar, adalet, hukuk v.s. günden güne kötüye gittiğini beyan edenlere karşın yetkililerce beyanların gerçeği yansıtmadığını söylemekte ve  Türkiye’nin  pandemi döneminde bile öncesine göre daha iyi durumda olduğunu verilerle açıklamada bulunmakta.

Ha şunu da ifade etmek gerekir ki; televizyonda yayınlanan programlarda izlediğimiz konuşmacılardan bazıları bizlere ülkenin gidişatının her yönü ile dibe vurduğunu anlatırken, diğer taraftan her yönüyle ülkeyi güllük gülistanlık gösterenler var. Aslında kendi ekonomilerini ve jet hayatlarını anlattıklarını ifade edenler de var.

Aslında işin neresinden bakmak gerekir bilinmez ama yine olan vatandaşa oluyor. Her ne olursa olsun devlet, kaynaklarının kendi vatandaşından yana eşit kullanılmadığı sürece; kaybeden vatandaş, ezilen vatandaş. Haklı her zaman kaybediyor, güçlü olan da bir yolunu buluyor!

Bu değişmezi kural(!) zaman içerisinde her yönüyle sirayet ederek aile içinde bile yaşanabiliyor.

Ne diyelim; “ Bulanık suda balık avlamaya” devam edelim..!

Bu Habere Yorum Yapın