Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

Böyle canilik olamaz! 3 kadını işkenceyle, yakarak, bıçaklayarak öldürdü

lk eşini ütüyle yakarak,

lk eşini ütüyle yakarak, ikinci eşini bıcaklayarak ve birlikte yaşadığını kadını da işkenceyle öldüren Necati Akpınar isimli şahıs hakkında istenen ceza belli oldu.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde 19 yıl arayla evlendiği 2 kadını öldüren, Kovid-19 tedbirleri kapsamında cezaevinden tahliye edildikten sonra birlikte yaşadığı Mutlu Menekşe’yi de öldürdüğü öne sürülen zanlıya istenen ceza belli oldu.

İLK EŞİNİ ÜTÜYLE YAKMIŞ, İKİNCİ EŞİNİ BICAKLAMIŞ!

Akpınar’ın 1984 yılında ilk eşi Emine Akpınar’ı bıçaklayarak, 2003 yılında ise ikinci eşi Fatma Akpınar’ı ise ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıktı.

ŞARTLI TAHLİYE İLE ÇIKMIŞ

Saruhanlı Cumhuriyet Başsavcılığınca geçen yıl 31 Aralık’ta meydana gelen olaya ilişkin hazırlanan iddianame, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
İddianameye göre, daha önce 2 eşini öldürdükten sonra cezaevinde bulunan ama 2020 yılında Kovid- 19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edildiği öğrenilen Akpınar’ın, olaydan yaklaşık 1 ay önce de Mutlu Menekşe ile dini nikahlı yaşadığı öğrenildi.

İŞKENCEYLE ÖLDÜRMÜŞ!

Mutlu Menekşe için Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca yapılan otopsi raporu tamamlandı. Raporda, Menekşe’nin vücudunda 2. ve 3. derece yanıklar, çeşitli morluklar, omurunda kırık, beyninde kanama ve böbrek ile akciğerinde enfeksiyon tespit edildi. Menekşe’nin işkenceyle öldürüldüğü, otopsi raporuyla kanıtlanırken, Manisa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 3 kadının katili Necati Akpınar için hazırlanan iddianame tamamlandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTENDİ

Necati Akpınar’a, “eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürme” suçlamasıyla dava açılırken, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Menekşe’nin, zanlı Akpınar tarafından darp edilmek suretiyle vücudunda yanıklar oluşacak şekilde eziyet gördüğü ve boyun omur kırığının olduğuna dikkat çekilen iddianamede, “Maktul üzerinde yapılan ölü muayene ve otopsi tutanağında maktulün vücudunda yaygın yanıkların bulunduğu, darp cebir izlerinin ve omur kırığının mevcut olduğunun tespit edildiği, otopsi raporunda maktulün, maruz kaldığı künt travma ile yanığa bağlı olarak yaralanması neticesinde vefat ettiğinin tespit edildiği anlaşılmıştır. Neticede maktulün bu yaralanmalara bağlı olarak vefat ettiği, şüphelinin mezkur eylemiyle eziyet çektirerek kadına karşı kasten öldürme suçunu işlediği anlaşılmıştır” ifadeleri kullanıldı.