Bodrum’da Kadınlar Ayaklandı

featured

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kadınlar susuzluktan dolayı ayaklandı. Uzun süredir su sıkıntısı ile karşı karşıya olduklarını dile getiren kadınlar, Bodrum’da ki MUSKİ hizmet binasına giderek, çözüm istediler.

Muğla’nın Bodrum ilçesi, Çırkan Mahallesi’mde yaşayan bir grup kadın, evlerinde uzun süredir suların kesik olmasına tepki gösterdi. MUSKİ hizmet binasına giden kadınlar çözüm istedi.

MUSKİ BİNASINA GİTTİLER
Kadınlar, hem bilgi alabilmek hemde tepkilerini ortaya koymak Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde bulunan, Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (MUSKİ) hizmet binasına gitti. MUSKİ yetkileri ile su sorununun çözümü için görüşmek isteyen kadınlar, bina önünde açıklamada da bulundu.
Günlerdir evlerindeki musluklardan su akmadığını dile getiren kadınlar yaptıkları açıklamada şunları söyledi;
“Bodrum’da uzun zamandır su sorunu var. Çocuklarımız okula gidiyor ama bazen su olmadığı için banyo bile yapamadan gidiyorlar. Bu durumdan artık bezdik. Musluklarımız akmıyor. Bu sorun yeni değil, bunu sürekli yaşıyoruz. Kalıcı çözüm yok. İnşallah sorunumuz çözülür.”
Kadınların, MUSKİ yetkilileri ile gerçekleştirdikleri görüşmede gerekenlerin yapılacağını ve sorunun çözüleceğinin söylendiğini belirttiler.


Haber: Ferdi Yavuz

Bodrum’da Kadınlar Ayaklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Muğla Yenigün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!