Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Bodrum Belediyesi’nin Eski Ruhsat Şube Şefine Hapis Cezası

Bodrum Belediyesi’nde hakkında usulsüzlük

Bodrum Belediyesi’nde hakkında usulsüzlük iddiaları ortaya atılan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ruhsat Şube eski şefi Oktay Kaya’ya, kişisel verileri yaymak ve görevi kötüye kullanarak kişi verilerini usulsüz elde etmek suçundan hapis cezası verildi.

Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ruhsat Şube eski şefi Oktay Kaya’nın yargılandığı davada, Kaya hakkında 7 yıl hapis cezası verilirken indirimle 3 yıl 4 ay yapıldı.

Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ruhsat şube eski şefi Oktay Kaya’nın, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a ve dönemin CHP Bodrum İlçe başkanı Halil Karahan’a atmış olduğu WhatsApp mesajı sonrası, Bodrum Belediyesi İmar Müdürlüğüne 24 Mart 2022’ de operasyon yapılıp, dönemin imardan sorumlu başkan Yardımcısı Turgay Kaya ve imar müdürlüğü çalışanlarının bilgisayar kayıtları alınmıştı.

Aynı gece açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras; “Biz şeffaf belediyeyiz, kimin kusuru varsa çıksın” diyerek, konuyu yargıya taşımıştı.
Sonrasında, İçişleri Bakanlığı Mülkiye müfettişleri bir yıl boyunca 200 yakın proje ve ruhsatta yapılan imar uygulamalarını incelemişti. İnceleme sonrası Bakanlık yetkilileri; Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya, eski Zabıta Müdürü Deniz Özyıldız, Başkan Yardımcısı İlknur ülküm Seferlioğlu, İmar Müdürü Onur Demirtaş ve iddialarda bulunan dönemin ruhsat şefi Oktay Kaya’nın içinde bulunduğu ve imzası bulunan onlarca dosyaya soruşturma izni verdi.

İftira iddiası ve kişisel verilerinin WhatsApp mesajlarında paylaşılması nedeniyle dönemin Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun ve eski İmar Müdürü Melike Yapıcı, Oktay Kaya hakkında dava açmıştı.
Bodrum 6. Asliye Ceza Mahkemesi, 14 Aralık 2023’te belediye personeli Oktay Kaya’ya kişisel verileri yaymaktan ve görevi kötüye kullanarak kişi verilerini usulsüz elde etmekten 7 yıl verirken, indirimli 3 yıl 4 ay cezalandırılmasına karar verdi.