Bodrum Belediyesinden sanatçılara tam destek

Bodrum Belediyesi, Kovid-19 nedeniyle bir yıldır zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için “Bodrum sanatçıları, Bodrum sokaklarında” projesini başlattı. İlçede 20 farklı noktada müzikseverlerle buluşan 100’den fazla sanatçı, sokaklara neşe ve renk katıyor.

Belediye Başkanı Ahmet Aras, uzun süredir sahnelerden uzak kalan müzisyenler için Bodrum sokaklarında etkinlik başlattıklarını ifade etti. Başkan Aras, “100’den fazla müzisyen arkadaşımız ilçenin çeşitli yerlerinde, saat 17’den sonra performans sergiliyorlar. Ve bu bir ay böyle devam edecek.  Biz onlara kaşelerini ödüyoruz, ama onlara asıl desteği sokaklarda vermemiz gerekiyor. eğlence mekanlarına gidip para harcayamıyoruz, o zaman sokakta onları destekleyelim. Mekanlarda bir içeceğin parasını bile onlarla paylaşsak, bu bile çok büyük bir katkı olacaktır.  Zaten onlar  için para kazanmak ikinci sırada. Onlar sahneye çıkamamaktan müzdaripler. Mesela sevgililer gününde bir etkinlik yapmıştık o kadar mutluydular ki sahneye tekrar çıktıkları için. Müzisyenlerimiz işlerini yapmak istiyorlar ve bu çok önemli. Halkımızdan onlara destek olmalarını istiyorum” dedi.

Vatandaşlardan güzel geri dönüşler aldıklarını ifade eden Aras, “İnsanlarımız müzik sesi duymayı özlemiş. Bodrum, kültüre ve sanata değer veren insanların bir arada olduğu bir yerdir. Halkımızın sanatçılarımıza sahip çıkacağından ve onlara destek olacağından şüphem yok” diye konuştu.

Bodrum’da yaklaşık 20 yıldır sahne alan ve şimdi de Ortakent Müsgebi Kafe önünde program yapmaya başlayan Onur Gülen, “Uzun zamandır pandemiden dolayı sahnelerden uzak kaldık. Ama Bodrum Belediyesi ve çok değerli belediye başkanımız Ahmet Aras’ın katkılarıyla bu şekilde şarkı söylemeye fırsat bulduk. Müzisyenin en değerli şeyi mikrofonudur. Bu mikrofonu bize uzattıkları, sanata ve sanatçıya destek çıktıkları için çok teşekkür ediyorum. Bu heyecan parayla pulla ölçülemez. Sanatı yaşatın ki millet yaşasın ” dedi.

Pandemi sürecinde müzisyenler olarak zor durumlardan geçtiklerini söyleyen ve proje kapsamında Mahfel Kafe önünde müziğini yapmaya devam eden Osman Tarık Vural, “Saat 10’a kadar bir kısıtlama söz konusu ve biz mekanlarda sahne alamıyoruz. Müzik susturulamaz dedik ve buna inandık. Halkımızın desteğiyle burada çalıp söylüyoruz” diye konuştu.

Haber: Duygu KAPLAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.