Bir garip “Tweet” soruşturması

Koronavirüs pandemi sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık’ın, Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasıyla ilgili tweet nedeniyle soruşturma geçirdiği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, Kayacık, 15 Haziran Pazartesi şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, eski milli güreşçi Hamza Yerli Kaya’nın Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliğine getirilmesine tepki gösterdi.

İŞTE O TWEET

#HamzaYerlikaya hastagi ile attığı tweette, “Güreşçi, Eski Vekil, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Spor Bakan Yardımcısı…. Buraya kadar eyvallah…. Ammaaa…. Aynı zamanda #Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi de olunca eyvallah yoook… AkParti’li bir vatandaş olarak kınıyorum, gelin vazgeçin, yazıktır, günahtır.” ifadelerini kullanan Kayacık hakkında genel merkeze şikayette bulunuldu.

ATTIĞI TWEET’İ SİLMEDİ

Genel Başkan Kerem Kınık’ın talimatıyla Muğla’ya bir başmüfettiş gönderildi. Attığı tweet ile Türk Kızılayı’nın itibarını zedelediği gerekçesiyle savunması istenilen Kayacık’ın ise geri adım atmadığı ve Twitter’daki paylaşımını da silmediği öğrenildi.

Önümüzdeki günlerde tamamlanması beklenen soruşturmanın ardından Kayacık hakkında nasıl bir karar verileceği ise şimdiden merak konusu oldu.

ÖNCE TEŞEKKÜR, SONRA SORUŞTURMA

Türk Kızılay Muğla Şube Başkanı Yusuf Kayacık, seçimle göreve geldiği günden itibaren ve Koronavirüs pandemisi sürecinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmişti. Kayacık başkanlığındaki Muğla Şubesi Yönetimi işbaşına geldiği günden itibaren bir biri ardına başarıla çalışmalar ve projeler ortaya koyarken, özellikle pandemi süresinde ülke genelinde kan bağışı düşerken, Muğla’da bağış rekoru kırılmıştı.

Kızılay Muğla Şubesi yaklaşık bir ay kadar önce genel merkez yetkililerinin denetiminde başarılı bulunmuş ve teşekkür edilmişti.  

Haber: Osman AKÇA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: