Samsung artık Türkiye’ye cep telefonu vermeyecek!

Google ve Rekabet Kurumu arasında yaşanan anlaşmazlık sonrası Android lisansı iptal edilmişti. Bu haber üzerine Samsung’un artık Türkiye’ye yeni cihaz sevkıyatında bulunmayacağı belirtildi. 16 Aralık yani dün itibari ile Türkiye’ye Samsung model telefonların getirilemeyeceği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Android ile Rekabet Kurumu arasında yaşanan gerginlik pahalıya patladı. Artık Google tarafından Türkiye’ye Android model cihazların girişi durduruldu…

Rekabet Kurumu Android telefonlarda Google’ın uygulamalarının doğrudan yüklü olduğunun rekabeti ihlal ettiği iddiaları üzerine Google hakkında soruşturma açmıştı. Tarafların anlaşamaması üzerine Google Türkiye’deki telefonlara uygulama desteğini çektiğini açıklamıştı. Bugün ise Samsung’un bu sebepten Türkiye’ye akıllı telefon sevkıyatını durdurduğu iddia edildi.

“TÜRKİYE’Yİ BİLGİLENDİRDİK”

Google, “Türkiye’de yeni çıkacak Android cihaz modellerini onaylamayı durdurmak zorunda olduğumuz doğrultusunda bilgilendirdik.” açıklaması yaptı.

Google’dan yapılan açıklamada, halihazırda mevcut modellerin satışı ve çalışmasının normal şekilde devam edeceği ifade edildi.

2007 yılında Android’i birçok şirketin mobil cihazlarına güç vermek üzere, açık kaynaklı bir işletim sistemi olarak geliştirdiklerini söyleyen Google açıklamasında, “O günden bu yana, Android’e milyarlarca dolar yatırım yaptığımız gibi, dünyanın her yanındaki insanlar için cihazlar ve deneyimler üretebilmeleri için üreticilere ve geliştiricilere ücretsiz olarak sunduk” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı