DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5670862,18%
Muğla
19°

HAFİF YAĞMUR

18:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
BAŞKAN KARACA: ORGANİZE BİR İŞ, 2024’TE TEKRAR ADAYIM
134 okunma

BAŞKAN KARACA: ORGANİZE BİR İŞ, 2024’TE TEKRAR ADAYIM

ABONE OL
Eylül 18, 2021 13:48
BAŞKAN KARACA: ORGANİZE BİR İŞ, 2024’TE TEKRAR ADAYIM
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Serkan Yalnız isimli vatandaşla yaptığı telefon konuşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Karaca telefon konuşmasının organize bir iş olduğunu ve savcılığa başvurduklarını belirterek, “Bana kimse vatan haini diyemez ben vatanımı severim çünkü. Baba kimse hırsızda, namussuzda diyemez. Diyorsa da cevabını alır” dedi. Karaca 2024 yerel seçimlerinde yeniden başkanlığa adayı olacağını söyledi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın, geçtiğimiz günlerde Serkan Yalnız isimli vatandaşla yaptığı telefon konuşmasının kaydı sosyal medyada paylaşılmış ve başkanın ettiği küfürler birçok kesimden tepki toplamıştı. Telefonun diğer ucundaki Serkan Yalnız ise, konuyu yargıya taşıyıp Alim Karaca’dan şikayetçi olmuştu. Fethiye’de bir internet televizyonuna konuk olan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“ORGANİZE BİR İŞ”

Başkan Karaca şöyle konuştu:

“Burada bu arkadaşların bazı siyasiler ile işbirliği yaptıklarını biliyorum. Zarflar içerisinde para gittiğini kendisi söyleyen bir arkadaşımız, burada ki gençlik kolları arkadaşımıza söyleyen kişi. Geçmişini araştırdığınız zaman her şey ortaya çıkacaktır. Bütün belgeleri ile biz savcılığa başvurduk. Ben Fethiye Belediye Başkanı olarak hayatım boyunca  hiç kimseyi tehdit etmedim. Ama benim yapım vardır. Ben asla karanlık işler bilmem. Perde arkasından iş çevirmem. Ben bir şey söyleyeceğim zaman insanın yüzüne karşı söylerim. Bu tür olaylar yaşanmıştır. Montajlar yapılmıştır. Başındaki konuşmalar silinmiştir. 50 saniyeye yakın konuşma silinmiştir. 12 dakika içerisinde montajlar yapılanarak servis edilmiştir. Bunun şöyle organize olduğuna bakabilir misiniz? Sıradan bir vatandaşın Türkiye’de ki bütün ajanslara gidip Beyaz TV’nin önünde Turkuaz Grubu’nun önünde basın açıklaması yapmak neyi ifade eder? Bu işin organize olduğu ifade eder. Savcılığa başvurduk. Ben her zaman yargıya inanan bir insanım. Savcılık doğru kararı verecektir. Biz de elimizde ki delilleri belgeleri sunacağız. Onlarda sunsunlar.

“BEN KİRLİ SİYASET YAPMAM”

Ben Fethiye halkı için, burada ki yurttaşlarım için çalışmaya devam edeceğim. 3 tane olmazsa olmazım vardır. Hiç kimse bana bunu diyemez; ben vatan haini asla olmam, hırsız asla olmam, namussuz asla olmam. Bunu herkes bilecek Fethiye’de. Gece gündüz burada yaşayan insanlar için çalışmaya devam edeceğim. Aynı zamanda da bu tür organize işler içinde olanlarla mücadele etmeye devam edeceğim. Hiç kimseden korkum yok. Ben dik bir adamım. Fethiye’nin menfaatine ne varsa, nasıl ikinci sahil bandında gece gündüz yargının peşinde koşa koşa hakkımızı aldıysak, nasıl Göcek’te çökek yerindeki mücadelemizi aslanlar gibi savuna savuna aldıysak, nasıl bu 38 tane aracı belediyenin bütçesinden bir kuruş kredi almadan aldıysak, nasıl 44 milyon ödediysek ve Türkiye’de borçsuz bir belediye haline getirdiysek ve bu kadar büyük yatırımlar yapılıyorsa, seni sevmezler. Yapılan bütün anketler de yüzde 52.4-58 arası çıkıyoruz. Buyurun yine anket yaptırsınlar. Ama bu tür olayların yaşanması doğru değil. Ben kirli siyaset yapmam. Arkadan iş çevirmem. Orada burada birileri ile görüşüp birilerinin üzerine de göndermem. Mertçe gelsinler ben buradayım.

“ÇÜRÜK YUMURTALARI AYIKLAYALIM”

Ben vatandaşımızın bir kuruşunu hiç kimseye yedirmeyeceğim. Şahsım adına. Eğer buna teşebbüs edenler varsa. Belediyenin içinde de bu olabilir. Bunların hepsini ilgili makamlardan destek istiyoruz. Hepsini deşifre edelim. Bütün çürük yumurtaları ayıklayalım. Kapının önünde koyalım. Olabilir, insan hali. Alim Karaca olarak, milyonlarca iş yapıyor. Bir tane müteahhit gelsin, Alim Karaca bir yere verdin desin. Ben bugün belediye başkanlığını bırakacağım, bugün. Ben bunlarla mücadele etmeye devam edeceğim. Halkım için çalışmaya devam edeceğim.

“2024’TE YİNE ADAYIM”

2024’te halkımın karşısına çıkacağım, yine aday olacağım. Bana hiç kimse kulübü batırdı, kulübün parasını yedi diyemez. Ben hassasım o konuda. Yani, ben bu memleketine, devletine bağlı bir insanım. Bana kimse vatan haini diyemez ben vatanımı severim çünkü. Baba kimse hırsızda, namussuzda diyemez. Diyorsa da cevabını alır.” Öte yandan geçtiğimiz günlerde, Alim Karaca ile ilgili parti içinde işlemlerin başlatıldığı öğrenilmişti

Haber :Esma turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP