Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Başkan Gürün’den Şok Açıklama

Muğla Büyükşehir Belediyesi 109

Muğla Büyükşehir Belediyesi 109 Milyon TL yatırımla hayata geçireceği Denizova Güneş enerji Santrali Projesi’nin tanıtım törenini Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Törende konuşan Başkan Gürün, “Önceki Vali döneminde bizim başlayan inşaatımız durduruldu” dedi.

Menteşe İlçesi Denizova Mahallesi’nde 96 bin 832 metrekare arazi üzerine kurulacak Güneş Enerji Santrali yatırımı için Büyükşehir Belediyesi tanıtım töreni düzenledi. 109 Milyon TL yatırımla Muğla’ya kazandırılacak olan Güneş Enerji Santrali tanıtım törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ev sahipliğinde Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, Muğla eski Valisi Orhan Tavlı ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Başkan Gürün açıklamasında şunları söyledi;

“Buradaki süreç çok uzun araştırmalardan, bütün kurumlardan izinler alındı. Hiç bir eksik yok. Çünkü bizim eksiğimiz büyüyor. Bizim eksiğimiz büyüdüğü için biz eksiksiz işe başlıyoruz. Biraz uzun sürüyor ama bir şey olmasın başımıza bir şey gelmesin diye. Ama ona rağmen bunu söylemek durumundayım. Önceki Vali döneminde bizim başlayan inşaatımız durduruldu. Gerçekten haksız yere durduruldu. Tekrar o durdurmaya kılıf aramak için bir şeyler oldu ve neticede biz tekrar başladık. Ben yüklenici arkadaşlara teşekkür ediyorum. Çünkü o dönemde şunu söyleyebilirlerdi; “Ee madem bitti. Biz buradan pılımızı pırtımızı toplayıp gidelim” diyebilirlerdi. Ama onlarda gördüler ki bu yapılan adil değil. Onlarda bu işin bir an önce tekrar başlaması için gayret sarf ettiler ve biz onlara rağmen bu olayı yapıyoruz. Halbuki onların desteğinin olması lazım. Ben ülkeme, Muğla’ma enerji ile ilgili bir tesis kazandırıyorum. Buna destek verilmesi lazım. Köstek olmayı bir marifet haline getirmişlerdi. Çok üzgünüm. Bunu söylemek durumundayım ama bununla ilgilide hukuki işlemimiz devam ediyor. Yanlış bir müdahale. 7 ay geçiktirildi. Bu vicdani değil. Ama olsun varsın. Biz gideceğimiz yoldan vazgeçmedik.”