Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

BAHATTİN GÜMÜŞ’TEN MÜLTECİ AÇIKLAMASI“BİZE YÜK OLUYORLAR”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla’da yakalanan mültecilere yönelik açıklama yaptı. Gümüş, “Yunan adalarına kaçmak ya da İtalya’ya gitmek istiyorlar ya bence gitsinler. Çünkü bize yük oluyorlar” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, bu sabah katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Muğla’da Suriyeli vatandaş var mı?” sorusuna yanıt veren Başkan Gümüş, Yunanistan adalarına kaçmaya çalışırken yakalanan mülteciler hakkında da açıklama yaptı.

Gümüş, şöyle konuştu:

“Merkezde Suriyeli vatandaş çok yok ama turizm ve sanayi bölgelerinde, Köyceğiz tarafında narenciye toplanan bölgelerde var. Menteşe genelinde tatsız bir durum yok. Turizm bölgelerinde de çalışan var mı bilemiyorum ama sahil kesimlerinde Yunan adalarına kaçan mülteciler yakalanıyor. Bu işi kimin yaptığı, insan tacirleri biliniyordur tabi ama bana sorarsanız Yunan adalarına kaçmak ya da İtalya’ya gitmek istiyorlar ya, bence gitsinler. Çünkü bize yük oluyorlar. Biz, onlar yüzünden işsiz kalıyoruz, belki ev kiraları onlar yüzünden çok daha pahalı oluyor. Bizim, kendi dostlarımız ile paylaşacağımız ekmeğin bir kısmı onlara gidiyor, tabi gidebilir muhtaçlarsa ama yakalanan 300-500 tane mülteci Muğla’da tutulduğu zaman, bizim için sıkıntı oluyor. Bunu ülkenin içine hiç sokmamak gerekiyor. Ülkenin dışından başka bir ülkeye kaçacaksa bu ülkede tutmanında anlamı yok. Buraya gelen mülteci burada bir iş yapamaz. Burada sanayi de yok. Sadece Bayır bölgesinde kendine has mermer ocaklarının olduğu fabrika var. Oralarda var tek tük çalışanlar ve tarımda çalışan var. Gazze’den buraya mülteci gelirse, bu ülke bunu kaldıramaz. Bunu düşünmek dahi istemiyoruz.”