DOLAR 9,5116-0.8%
EURO 11,0429-0.87%
ALTIN 546,72-1,82
BITCOIN 595275-2,40%
Muğla
17°

AÇIK

18:15

AKŞAM'A KALAN SÜRE

  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
blank
AYFA BETON SÜRDÜĞÜ YARGI SÜRECİNİ KAZANDI: FAALİYETE GEÇTİ
2343 okunma

AYFA BETON SÜRDÜĞÜ YARGI SÜRECİNİ KAZANDI: FAALİYETE GEÇTİ

ABONE OL
Temmuz 15, 2021 18:29
AYFA BETON SÜRDÜĞÜ YARGI SÜRECİNİ KAZANDI: FAALİYETE GEÇTİ
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menteşe ilçesinde Kireç̧ Sanayi A.Ş. ile birlikte lisansı iptal edilen ve yaklaşık 20 aydır kapalı olan Ayfa Beton işletmesi, mahkeme kararı ile yeniden faaliyete geçti. Firmanın, kapalı olduğu dönemde yaşadığı maddi kayıp nedeniyle tazminat davası açmaya hazırlandığı öğrenildi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde 50 yıldır faaliyet gösteren Ayfa Beton firması Kireç̧ Sanayi A.Ş. ile birlikte 10 Aralık 2019 tarihinde maden sahasında faaliyet gösterdiği için lisansı iptal edilerek imar konusundan muaf olmasına rağmen, imar gerekçesiyle faaliyeti durdurulmuştu. Ayfa Beton işletmesi, sürdürdüğü yargı surecinden olumlu sonuç̧ aldı.

Maden sahasında faaliyet gösteren Lisansı iptal edilen Ayfa Beton yetkililerin sürdürdüğü girişimler sonucu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bakanlığa, “Ayfa Beton Çevre İzin Sürecine Yeniden Başlatılması” ilgili görüş bildirdiği öğrenilmiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden gönderilen cevapta, firmayla ilgili herhangi bir imar sorunu olmadığı, konunun Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda olduğu bildirilmişti. 

Sürecin yargıya taşınmasının ardından, konunun görüldüğü Muğla 3. İdare Mahkemesi, firmanın haklılığı öngördü. Yaklaşık 10 gün boyunca Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden gelmesi beklenen onayın verilmesiyle firma yeniden faaliyete geçti.

TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK Öte yandan; Ayfa Beton yetkililerinin, firmalarının kapalı olduğu dönemde yaşadıkları maddi kayıp nedeniyle tazminat davası açmaya hazırlandıkları öğrenildi. Firmanın kapalı olduğu 20 ay boyunca, kamu zararının bulunduğu ve aylardır vergi ödeyemedikleri de iddia edildi.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP