Ayaz bebek için umutlar tükeniyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan, Mehtap- Sinan Ünen çifti, SMA Tip2 hastası 22 aylık bebekleri Ayaz’ın yurtdışında tedavi olabilmesi için 6 milyon liraya daha ihtiyaç var.

Son olarak bir sosyal medya hesabında Gülben Ergen’e canlı yayında söz veren iş insanı Sebahattin Civelek nakit para çıkaramayınca arabasını satarak 2 milyon 500 bin lira gönderdi. 1 Haziran’a kadar 2 milyon 325 bin doların tamamlanması gerekiyor.
Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan, Mehtap- Sinan Ünen çifti, SMA Tip2 hastası 22 aylık bebekleri Ayaz’ın yurtdışında tedavi olabilmesi için gerekli olan 2 milyon 325 bin dolar (19 milyon 571 bin 152 TL) gerekiyor. Toplanan bağış ve yardımlarla rakam 13 milyon TL’yi buldu. Şu anda acil olarak 5,5 -6 milyon TL’ye daha ihtiyaç var. Son olarak 8 Mayıs’ta bir sosyal medya hesabında Gülben Ergen’e canlı yayında söz veren iş insanı Sebahattin Civelek nakit para çıkaramayınca arabasını satarak 2 milyon 500 bin TL gönderdiği belirtildi. 1 Haziran’a kadar 2 milyon 325 bin doların tamamlanması gerekiyor.
Ayaz bebeğin durumu sosyal medyada yazılmaya başlayınca destek vermek isteyenlerin de sayısı her geçen gün fazlalaşmıştı. Parti gözetmeksizin herkes yardım elini uzatmaya çalışırken, yardım toplanabilmesi için Ayaz bebeğin gönüllü avukatlığını üstlenen İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Av. Sevin Çağlayan, harekete geçerek mahkeme kararıyla Muğla Valiliği’nden yasal izin de alınarak bağış kampanyası başlatılmasını sağlamıştı. Bağış kampanyası haberlerinin ardından kampanyada gerekli olan 2 milyon 325 bin doların yüzde 52’si toplanmıştı.
Amerika’daki hastaneye yatması gereken Ayaz bebek için İnstagramda 8 Mayıs’ta başlatılan kampanyaya ünlü sanatçı Gülben Ergen de destek vererek işadamlarını yardıma çağırmıştı. Kampanyaya katılan, daha önce yaptığı bağışlarla da insanların gönlünü fetheden iş adamı Atlas Maden Ürünleri ve İnşaat Yönetim kurulu Başkanı Sebahattin Civelek, “Kampanyayı bitirin tamam. Kalan yüzde 48’i ben karşılarım” demesi üzerine Gülben Ergen ve Ayaz bebeğin anne ve babası inanamayınca Civelek yayına oğlunu da alarak, “Ayaz bebeğin ne farkı var benim çocuğumla” diyerek gönülleri bir kez daha fethetmişti.
Anne Mehtap Ünen bir basın açıklaması yaparak, “Sebahattin beyin muhasebecisi bizleri arayarak nakit sıkıntısı çektiklerini bu nedenle Sebahattin beyin 3 milyon liralık arabasını 2 milyon 500 bin liraya sattığını söyledi. Para kampanya hesabına yatırılmış. Kendisinin ne kadar iyiliksever birisi olduğunu herkes biliyor. Yaptıkları için Allah razı olsun. Bu durumda bizim 5,5 – 6 milyon liraya daha ihtiyacımız kaldı. Avukatımız Sevin Çağlayan’dan ve canlı yayınlarımızı organize eden Burak Eren’den ve tüm gönüllülerimizden kampanyanın acil olarak yeniden başlaması için gerekenin yapılmasını rica ettik. Oğlumuzun kurtulabilmesi için herkesi destek olmaya çağırıyoruz. 1 Haziran’a çok az günler kaldı. Emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.