Ayaz bebek için umutlar Dubai’ye kaldı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan  ‘SMA Tip 2’ hastası 23 aylık Ayaz Ünen için yürütülen yardım kampanyasında, belirtilen sürede gerekli para toplanamayınca ABD’de tedavi hayali suya düştü. Ayaz’ın son umudu Dubai’deki çocuk hastanesinde uygulanan gen tedavisi. 2 milyon 200 bin bolarlık tedavi masrafının geri kalan yüzde 14,5’luk kısmına yani yaklaşık 320 bin dolara ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Anne Mehtap Ünen, umutlarını kaybetmediklerini belirterek, “ABD’deki sağlık kuruluşunun şart koştuğu 1 Haziran’a kadar gerekli para toplanamadı. Biz de daha önce başka SMA’lı çocukların tedavi gördüğü Dubai’deki hastaneye başvurduk. En kısa sürede masrafın geri kalanının toplanacağına inanıyoruz.  En büyük hayalim olan oğlumun elinden tutup yürüyeceğimiz günleri sabırsızlıkla bekliyorum. ‘Az, çok’ demeden bizlere yardım ederek oğlumuzun sağlığına kavuşmasına katkıda bulunan herkese minnettar ve duacıyım” dedi.

Baba Ünen Sinan Ünen ise, kampanyaya katkıda bulunmak isteyenlerin valilik izinli banka hesap numarasına Instagram’daki “ayazbebek2019” ile Facebook’taki ‘Ayaz Ünen’ adlı sayfalardan ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Haber: Cavit AKGÜN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.