Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Atama bekleyen öğretmen adaylarının gözü Kabine’de

Bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Bugün Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanacak. Öğretmen adaylarının merakla beklediği atama kararlarının da bu toplantıda değerlendirileceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Külliye’de toplanıyor. Toplantının ana gündem maddesi ekonomik gelişmeler olacak.
Öğretmen adaylarının merakla beklediği öğretmen atamaları konusu masada olacak. Toplantıda terörle mücadele, deprem konutları, Gazze’de yaşanan gelişmeler ele alınacak.

Atama bekleyen öğretmen adayları için büyük gün geldi. Geçtiğimiz hafta öğretmen ataması ile ilgili müjde veren Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama takvimi için Kabine toplantısını işaret etmişti. Tekin; “Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum. Ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur. Ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı’nda bu zaten gündeme gelir” ifadelerini kullanmıştı.