DOLAR

8,6580

1.42%
EURO

10,1795

0.81%
ALTIN(gr)

487,65

1,55%
BİST 100

1.419,43

0.10%
  • Hamburger Menü 1
  • Hamburger Menü 2
  • Hamburger Menü 3
  • Hamburger Menü 4
  • Hamburger Menü 5
  • Hamburger Menü 6
  • Hamburger Menü 7
blank
ALİM KARACA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI
455 okunma

ALİM KARACA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI

ABONE OL
Eylül 2, 2021 12:19
ALİM KARACA HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILDI
blank
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fethiye’de Son Periyot 48 Basketbol Gönüllüleri’nden Serkan Yalnız, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın kendisine küfür ettiği iddiasıyla Karaca hakkında suç duyurusunda bulundu.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde yaşayan Son Periyot 48 Basketbol Gönüllüleri’nden Serkan Yalnız Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın kendisini arayarak uzun süre küfür ettiğini iddia ederek Fethiye Adliyesi’ne Karaca hakkında suç duyurusunda bulundu.

“DOLAYLI YOLDAN TEHDİT EDİLMİŞTİM”

Son Periyot 48 Basketbol Gönüllüleri’nden Serkan Yalnız Fethiye Adliyesi önünde yaptığı açıklama da şu ifadeleri kullandı:

“Alim Karaca tarafından 6 Temmuz 2021 tarihinde gece 00.30’dan bir tehdit mesajıyla ilk olaylar başladı. Kendisi tarafından dolaylı yoldan tehdit edilmiştim. Aldırış etmedim çünkü biliyorsunuz ki daha önce buna benzer pek çok sosyal medyaya mal olmuş bazı olaylar vardı. Fakat Cuma günü saat 11’de gündüz vakti Messenger üzerinden bana tehditkâr mesajlar atarak benim neden basketbolu sorguladığımı neden kendisi hakkında eleştiri yaptığıma dair sorgulamalar yaptı. Ben de kendisine oy vermiş bir vatandaş olarak yaptıkları bazı şeylerin ilkelere uymadığını yanlış olduğunu özellikle basketbol takımımızı yalnız bıraktığını kendisine aktardım. O da bu işlere karışmamam gerektiği konusunda beni uyarmaya çalıştı.

“MAKAMI NE OLURSA OLSUN AĞIR İTHAMLAR SAVURAMAZ”

Daha sonra, hırsını alamayıp bir telefonla 12 dakika 48 saniyelik bir görüşme yaptık, bunun başlangıcında aileme, şahsıma, eşime, çocuğuma ve tüm çevreme ağza alınmayacak çok ağır kötü kelimeler, küfürler kullandı. Görüşmenin ilerleyen dakikalarında da beni ve ailemi tehdit ederek, bu işlere bir son vermem gerektiğini basketbol gönüllü olarak bir vatandaş olarak bu işleri sorgulamam gerektiğini beni tehdit ederek ‘kemiklerini kırdıracağım, çocukları zor tutuyorum’ diyerek küfürlerine devam etti. Hepiniz biliyorsunuz ki makamı ne olursa olsun hiçbir makam sahibi bir vatandaşa, kendisine oy vermiş bir vatandaşa, bir basketbol severe, bir sporsevere, küfürler ağır ithamlar savuramaz. Konu şuan savcılığa intikal etti. Yapmış olduğu tehditlerle ilgili de savcılıktan koruma talebinde bulundum.”

ALİM KARACA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise konu ile ilgili avukatlarına gerekli belgeleri verdiğini, konunun yargıya intikal ettiğini, kendisinin de şikayetçi olduğunu belirterek “Ben de elimdeki delil ve belgeleri mahkemeye sunacağım. Her şey açığa çıkacak.” dedi.

SOSYAL MEDYA DA İSTİFAYA ÇAĞIRILDI

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın Son Periyot 48 Basketbol Gönüllüleri’nden Serkan Yalnız’ın telefon konuşmasının bir kısmı sosyal medya da vatandaşlar tarafından da paylaşıldı. Vatandaşlar, Twitter üzerinden #alimkaraca etiketiyle bir açıklama beklediklerini ve ihraç edilmesini talep ettiler.

ZEYBEKOĞLU “BU BİR MONTAJDIR”

Konu ile ilgili Gazetemize konuşan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ise, “Alim Başkan suç duyurusunda bulundu. Bunu bilin ki bu montaj. Bu alenen açık. Ama bunu sosyal medyada kullanmaya çalışıyorlar. Gereksiz. Kendisi zaten hukuksal mücadeleyi başlattı” dedi.

Öte yandan Karaca’nın bugün bir basın açıklaması yapması bekleniyor.

Haber : Esma Turan

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP