Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Akça “Yıl bitti Muğla Büyükşehir’in altyapı ve yol çalışmaları bitmedi”

AK Parti Muğla İl

AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan, Menteşe ve Dalaman’da caddelerde yapılan altyapı ve yol çalışmalarının uzun sürmesine tepki gösterdi.

Akça, yaptığı yazılı açıklamada, her yerleşim yeri için altyapı ve yol çalışmalarının bir zorunluluk olduğunu belirtti.
Düzenli bir altyapı çalışmasının kentin yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyeceğini bildiren Akça, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Ancak, yapım çalışması aşaması kentte yaşayan insanların günlük yaşamını olumsuz etkileyecek kadar uzun sürmemeli. Yerel yönetimler, çalışma yapılacak güzergah ile ilgili planlama ve koordinasyonu önceden planlayarak çalışmanın hızlı bir şekilde tamamlanması sağlamalıdır. Bu süreçte mesai kavramı aranmaksızın 7 gün 24 saat çalışma usulü uygulanmalı.”

DÜĞEREK’TEKİ YOL ÇALIŞMALARI

Menteşe ilçesinin Düğerek Mahallesi’ndeki yol çalışmalarının bir türlü tamamlanamadığını kaydeden Akça, “Düğerek yolunda sürekli çökmeler meydana geliyor, tamir edildikten sonra yol trafiğe açılıyor ve ilk yağış sonrasında yolda tekrar çökmeler yaşanıyor. Düğerek yoluna sürekli yapılan yamalar, Muğla Büyükşehir Belediyesinin ulaşım ve alt yapı çalışmaları konusundaki başarısızlığının en güzel örneği. Her yağış sonrasında tekrar çöken Düğerek yolu, Muğla’daki mevcut CHP belediyeciliğinin en bariz örneği.” ifadelerini kullandı.