Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Gündem
kule reklam
kule reklam
Header reklam

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan AdayıAydın Ayaydın projelerini anlattı

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Aydın Ayaydın, Habertürk’te projelerini anlattı. Ayaydın, “Seçildiğim takdirde Muğla’ya ne yapabilirim, ilçelerin nasıl sorunları var, bunun çalışmalarına başladım. Muğla’nın 13 ilçesini kimseye haber vermeden dolaştım, sorunları öğrenmeye çalıştım. Her bir ilçenin ayrı sorunu var. Bunları not aldım, bu sorunları öncelik sırasına koydum” dedi.

Ulaşım için de projelerinin hazır olduğunu kaydeden AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, “Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüştüm. Büyükşehirin de imkanlarını gerekirse buraya aktaracağız. Fethiye, Seydikemer, Kaş, Kalkan yolunu Antalya’ya bağlayacak şekilde çok güzel bir yol yapacağım. Yarım kalan tüneli bitireceğiz” dedi.

Bütçe imkanlarını optimum kullanacağını kaydeden Ayaydın, “İhtiyaç duyulduğu takdirde AB fonlarına başvuracağım. Uluslararası finans kesiminde tanıdığım kurumlar var, çok uygun koşullarda kaynak getireceğim. Tabii ki devletin kaynakları da olacak. Ama öncelik kendi kaynaklarımız” diye konuştu.

Ayaydın, özellikle yazları nüfusu artan Bodrum’daki trafik çilesini çözecek projelerinin de olduğunu belirterek çiftçiler için de “Her türlü tarımsal üretimi cezbedecek, tohumdan bitkisine üretimine ve satışına kadar büyükşehir tarım üreticilerinin destekçisi olacak” dedi. Ayaydın, “Gerekirse kooperatifler kuracağız ve üreticinin elinde ürün bırakmayacağız” ifadesini kullandı.