Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

Ahmet Uzun; “Gazetecilik, Demokrasinin Temel Taşlarından Biridir”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları için kahvaltı etkinliği düzenledi.

İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü tarafından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Vip salonda gerçekleştirilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için düzenlenen kahvaltı programına; AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, Muğla Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Başsavcı Oğuzhan Dönmez, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Milli eğitim Müdürü Emre Çay, Basın İlan Kurumu Müdürü Muharrem Mermertaş, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, İl Müftüsü Yaşar Çapcı, basın mensupları ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü yönetici ile personeli katıldı.

Etkinlikte; AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem kaytan, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Ahmet Uzun konuşma yaptılar.

“GAZETECİLER, TOPLUMUN SESİDİR”

Bölge Müdürü Ahmet Uzun burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

“Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcılarımız Sayın Ebren Başarın, Sayın Doç. Dr. Çağtay Özdemir’in ve Başkanımız Sayın Prof. Dr. Fahrettin Altun’un selamlarını iletip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutladıklarını belirtmek istiyorum.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü olarak, gazetecilik mesleğini onurlandıran, 10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlediğimiz kahvaltı programına hepiniz hoş geldiniz. Gazetecilik, demokrasinin temel taşlarından biridir. Gerçekleri ortaya çıkarmak, kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve toplumun sorunlarına ışık tutmak gibi önemli görevleri yerine getirirler. Gazeteciler, toplumun sesidir ve onların çabaları bilgiye ulaşma özgürlüğümüzü de güvence altına alır.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürlüğü olarak, stratejik iletişim dezenformasyon ile mücadele, ulusal ve uluslararası medyanın takibi, kamu diploması faaliyetleri ve basın kartı işlemlerini yürütmenin dışında yine sorumluluklarımızdan biri olan kuruluşumuzdan bugüne kadar yaptığımız gibi, bu önemli görevi yerine getirirken bir çok zorlukla karşılaşan siz değerli gazetecilerin yanında olmaya, basın özgürlüğüne saygı göstermeye ve sizlere güvenli bir çalışma ortamı sağlamaya devam edeceğiz. Bu vesileyle şahsım ve kurumum adına ebediyete intikal etmiş tüm gazetecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, bu saygın görevi yerine getirmeye devam eden siz değerli gazetecilerimizin özverili çalışmalarını doğruluk ilkesine bağlı kalarak gerçekleri araştırmak ve toplumu doğru bilgilendirmelerini taktir ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum.”