Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam

AHMET ARAS’TAN AK PARTİ’YE CEVAP

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2 barajın kapatılmasının ardınan kentte yaşanan su sorunu büyüyor. Son olarak konuya ilişkin CHP’li belediyeleri sorumlu tutan AK Parti Muğla İl Başkanlığı’na, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’tan cevap geldi. Aras, “Muğla Büyükşehir Belediyemiz, Bodrum Yarımadası İçme Suyu Hatlarını Yenileme Projesi için gerekli olan 63.5 milyon Euro tutarındaki finansmanı Fransa Kalkınma Ajansı’ndan çok uygun koşullarda temin etti fakat, tam 4.5 yıldır hükümetinizden onay alamadı” dedi.

Bodrum’da Geyik ve Mumcular Barajı’nın kapatılmasının ardından ilçede yaşanan su krizi büyüyor. Vatandaşlar duruma tepki gösterirken, kurumlar ve siyasi partilerde topu birbirine atıyor.

AK Parti Muğla İl Başkanlığı’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, “CHP algı oluşturmaya çalışıyor. Muğla’da içme suyu sıkıntısı yaşanan ilçelerin yönetimlerine baktığımızda bu ilçelerin uzun yıllardır CHP’li belediyeler tarafından yönetildiğini görmekteyiz.” denildi.

AHMET ARAS’TAN CEVAP GELDİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, AK Parti Muğla İl Başkanlığı’nın açıklamasına tepki gösterdi. Aras, “2011 yılında hükümetiniz tarafından ‘Bodrum’un su sorunu 2040 yılına kadar çözüldü’ denilerek (Kaynak: Anadolu Ajansı) hizmete alınan, 2014 yılında ise yine hükümetiniz tarafından Muğla Büyükşehir Belediyemizin üstüne bırakılan ve bu güne kadar 3000 defadan fazla patlayan çürük su isale hatları da sizin eseriniz” dedi.

Başkan Aras’ın açıklaması şöyle;

“Her iki barajımızın kapanmasına neden olan ağır kuraklığın sonucu olarak tarihimizde görülmemiş bir susuzluk yaşamaktayız. Bu süreçte belediyemiz, 4 adet 4 tonluk, 1 adet 12 tonluk, 1 adet 10 tonluk ve bir adet 7 tonluk olmak üzere toplam 7 tankeri ile bölgemizdeki 5 kuyudan temin ettiği suyu, gece gündüz çalışarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtmaktadır. 15 Ağustos gününden bu güne kadar Bodrum Yarımadası genelindeki 2506 konuta; 6610 ton su, ücretsiz olarak dağıtıldı. Su dağıtımının yanı sıra, büyüklüklerine göre adedi 2500 TL ile 36 bin TL arasında değişen su depolarının ücretsiz dağıtımına ise mali imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak, olabildiğince devam ediyoruz. Personelimizi ve her türlü imkanımızı seferber etmemize rağmen, Bodrum’daki 150 binden fazla binada yaz kış yaşamakta olan 700 bine yakın vatandaşımızın su ihtiyacını kısıtlı rezerve sahip olan 5 adet kuyudan temin etmeye çalıştığımız için, talepleri tam olarak karşılamak mümkün olamıyor.

“3000 DEFADAN FAZLA PATLAYAN ÇÜRÜK SU İSALE HATLARI SİZİN ESERİNİZ”

Bu arada, Bodrum’daki susuzluğun sorumluluğunu CHP’li Belediyelere yükleyen AKP İl ve İlçe Başkanlarına da kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Muğla Büyükşehir Belediyemiz, Bodrum Yarımadası İçme Suyu Hatlarını Yenileme Projesi için gerekli olan 63.5 milyon Euro tutarındaki finansmanı Fransa Kalkınma Ajansı’ndan çok uygun koşullarda temin etti fakat, tam 4.5 yıldır hükümetinizden onay alamadı.. Ayrıca, 2011 yılında hükümetiniz tarafından “Bodrum’un su sorunu 2040 yılına kadar çözüldü” denilerek (Kaynak: Anadolu Ajansı) hizmete alınan, 2014 yılında ise yine hükümetiniz tarafından Muğla Büyükşehir Belediyemizin üstüne bırakılan ve bu güne kadar 3000 defadan fazla patlayan çürük su isale hatları da sizin eseriniz. Bu gerçekler doğrultusunda biz, nasıl suçlu olabiliriz ?”