Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

5’nci Uluslararası Karikatür Yarışması “Doğal Afetler” temasını işleyecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından uluslararası olarak düzenlenen ve bugüne kadar “Göç”, “Pandemi Covid 19”, “Yangın”, “Eğitim” temaları ile düzenlenen karikatür yarışmasının teması bu yıl “Doğal Afetler” oldu.

Uluslararası Karikatür yarışmasına katılmak isteyenlerin 16 Şubat 2024 Cuma Günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 5. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, Şehir ve Ülkesi yazılarak karikatur.yarisma@mugla.bel.tr adresine göndermeleri yeterli olacak.
21 Şubat 2024 tarihinde sonuçları açıklanacak yarışmaya amatör ve profesyonel herkes katılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru şartnamesine https://www.mugla.bel.tr/etkinlik/5uluslararasi-karikatur-yarismasi linkinden ulaşılabilecek. “Doğal Afetler” temalı uluslararası karikatür yarışmasının seçici kurulu ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Savaş Ünlü, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Raşit Yakalı, Mehmet Selçuk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Raportöründen oluşuyor. 5.Uluslararası Karikatür yarışmasında dereceye girenler için ödüllerde; birinciye 25 bin, ikincilik ödülü 16 bin, üçüncülük ödülü 12 bin TL, mansiyon (3 Adet) 8 bin TL, 18 yaş altı (10-18) iki kişiye 4 bin TL, Raşit Yakalı özel ödülü 5 bin TL olarak belirlendi.
Seçici kurul 17 Şubat 2024 tarihinde toplanacak. Uluslararası karikatür yarışmasının sonuçları 21 Şubat 2024 tarihinde açıklanacak. Ödül töreni ve yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde yapılacak törenle sergilenecek.