Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

31 Ocak Çarşamba hava durumu: Soğuk ve yağışlı hava etkisini yitiriyor

Meteoroloji’nin 31 Ocak hava

Meteoroloji’nin 31 Ocak hava durumu raporuna göre iki gündür etkili olan soğuk ve yağışlı hava, gece saatlerinden itibaren etkisini yitirecek. Perşembe gününden itibaren kademeli olarak artacak sıcaklıkların ise, hafta sonuna kadar 10 derece üzerine çıkarak 12 ila 13 dereceleri bulacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamaya göre, Silivri ve Çatalca’nın yüksek bölgelerinde kar, diğer yerlerde zaman zaman karla karışık yağmur geçişleri yaşandı. Yağışlar il genelinde yağmura döndü.

İki gündür etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, gece saatlerinden itibaren etkisini yitirmesi, perşembe gününden itibaren kademeli olarak artacak sıcaklıkların ise, hafta sonuna kadar 10 derece üzerine çıkarak 12 ila 13 dereceleri bulması tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların, 1 Şubat’a kadar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, 2-15 Şubat tarihleri arasında ise mevsim normalleri civarı, 1-3 derece üzerinde seyretmesi öngörülüyor.

Yurtta hava durumu nasıl olacak?

Marmara

Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EDİRNE 0°C, 8°C

Çok bulutlu

İSTANBUL 4°C, 8°C

Çok bulutlu

KIRKLARELİ 1°C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KOCAELİ 3°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı

Ege

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR -5°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

DENİZLİ 2°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

İZMİR 4°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

MANİSA 3°C, 10°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın az bulutlu

Akdeniz

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Mersin’in doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA 7°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANTALYA 8°C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak , yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HATAY 5°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

MERSİN 8°C, 15°C
Çok bulutlu, doğusunun yer yer kuvvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı , yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı,

İç Anadolu

Parçalı, güneyi yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -4°C, 5°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR -4°C, 4°C
Parçalı ve az bulutlu

KARAMAN -3°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

SİVAS -7°C, 4°C
Parçalı bulutlu

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AĞRI -14°C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -18°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -3°C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN -9°C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

Güneydoğu Anadolu

Çok bulutlu, bölge genelinin (Diyarbakır haric) aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR -1°C, 7°C
Çok bulutlu

GAZİANTEP 0°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MARDİN 1°C, 5°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

ŞANLIURFA 4°C, 9°C
Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu