Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
kule reklam
kule reklam
Header reklam

10 yıldır CHP’de olan Menteşe için Gonca Köksal’dan Çöp ve Yol Vaadi!

CHP Menteşe Belediye Başkan

CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal’ın, Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. 10 yıldır CHP’li Bahattin Gümüş’ün Belediye Başkanlığı’nı yaptığı Menteşe ilçesi ile ilgili, açılışta konuşan Köksal; “Ben bir şehir plancısı olarak sizlere çöpleri molozları toplanmış tertemiz sokaklara sahip, ihtiyaca yönelik düzenlenmiş sosyal alanlarıyla, nitelikli sanatsal etkinlikleri ile altyapısı sağlam, medeni bir şehirde yaşamayı vaat ediyorum” dedi.

CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal’ın, Seçim Koordinasyon Merkezi Şeyh Mahallesi, Naipler Sokak No:14 adresinde açıldı.
Açılışa; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, CHP belediye başkan adayları ve partiler katıldı.

Açılışta konuşma yapan CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal’ın; Ben bir şehir plancısı olarak sizlere çöpleri molozları toplanmış tertemiz sokaklara sahip, ihtiyaca yönelik düzenlenmiş sosyal alanlarıyla, nitelikli sanatsal etkinlikleri ile altyapısı sağlam, medeni bir şehirde yaşamayı vaat ediyorum” ifadesi dikkat çekti.

Açılışta konuşma yapan CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal şunları söyledi;
“Yerel seçimlere doğru tüm heyecanımızla son sürat yol alıyoruz.
Bizler, milli mücadele ruhu ile kurulmuş olan bu ülkenin emanet edildiği gençler olarak yolumuzda, tüm gayretimizle, yürüyeceğiz, laf değil iş üreteceğiz.
Bizler en iyisini yapmayı başardık diyeceğiz. Ulu Önderimizin “Gençler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!” sözünden güç alarak, çalışarak, emek vererek hak ettiğimiz hayatı hep birlikte inşa edeceğiz.
Takdir edeceğiniz üzere, ülke olarak sarsıcı bir ekonomik krizle karşı karşıyayız. Alım gücümüz ve hayat kalitemiz düşüyor, geleceğe dair kaygı ve endişe duyuyoruz.
Gençler önce büyük şehirlere sonra da yurt dışına kaçma hesapları yaparken, işçilerimiz, emeklilerimiz ay sonunu nasıl getireceğini düşünüyor. Ev hanımlarımız oradan buradan kısarak yemek sofraları eskisi gibi bereketli tutmaya gayret ediyor.
Zenginliğin içerisinde fakirleşiyoruz. Şöyle bir etrafınıza bakın! Şu coğrafyaya bakın! Doğasına, tarihine, denizine, ormanına, bereket fışkıran topraklarına bakın! Kültürüne, bu büyük mirasına bakın.
Peki biz neden varlık içerisinde yokluk çekiyoruz? Biz bunu mu hak ediyoruz? Hayır! Peki nasıl değiştireceğiz bunu?
İşte tam da bu noktada yerel yönetimler devreye giriyor. Değişim, aşağıdan yukarıya olacak; köylerden mahallelerden başlayacak, oradan şehirlere, sonra bölge bölge gelişeceğiz milletçe, halkça, memleketçe.
Artık uyanma vakti Muğla. Elimizdekilerin kıymetini bize unutturamazlar. Biz sahip olduklarımızın farkındayız. Bizler şükretmeyi bilen bir millet olduğumuz kadar, nasıl yaşamayı hak ettiğimizi de bilen bir milletiz! Sağlam adımlar atacağız.
Sağlam adımlarımızı sağlam yollarda atacağız. Önce yollarımızı sağlamlaştıracağız, sonra tam yol ileri gideceğiz.
Burada Ahmet Başkan’ın da huzurunda sizlere söz veriyoruz.
Büyükşehir Belediyemizle birlikte Menteşe’mizin tüm yollarını Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır hale getireceğiz.
Gelin, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, yenilenmiş bir milli mücadele ruhuyla başlayalım.
Yorgunluğumuzu, kırgınlığımızı, içine düşürüldüğümüz karanlığı bir kenara bırakmadan ayağa kalkamayız.
Bu yüzden umutları yeşerteceğiz. Bunu önce çocuklarımız ve gençlerimiz için yapacağız. Bunu onlara borçlu olduğumuz için yapacağız.
Biz, Menteşe olarak, Büyükşehir Belediyemizin de desteğini arkamıza alarak, el ele verince, aynı hedefe odaklanınca nelerin mümkün olabileceğini tüm Türkiye’ye göstereceğiz.
Ben bir şehir plancısı olarak sizlere çöpleri molozları toplanmış tertemiz sokaklara sahip, ihtiyaca yönelik düzenlenmiş sosyal alanlarıyla, nitelikli sanatsal etkinlikleri ile altyapısı sağlam, medeni bir şehirde yaşamayı vaat ediyorum.
Çünkü, sizlere baktığımda, Türkiye’ye örnek olabilecek bir şehrin insanlarını görüyorum! Hepimiz bir işin ucundan tutacağız ve birlikte yükseleceğiz.
Bizim kararlı birlikteliğimizden yepyeni bir Menteşe doğacak.
Kadınlarla, çocuklarımızla, çiftçimizle, işçimizle, engellimizle, emeklimizle bir araya geleceğiz, kafa kafaya vereceğiz, önce ihtiyaçları konuşacağız, sonra ihtiyaçları gidereceğiz.
Birbirimize kulak vereceğiz, dertlerimize derman olacağız. Yönetilen ve yöneten değil, birlikte güçlenen bir aile olacağız.
Yaylamıza, Akbük’ümüze sahip çıkacağız. Halkın olan halkındır diyeceğiz. Depreme hazırlıklı olacağız, dirençli olacağız, dirençli bir şehir yaratacağız. Doğamıza göz dikenlerin karşısında olacağız, geçit vermeyeceğiz. Kaynaklarımıza sahip çıkacağız.
Biz sahip çıkmazsak, elimizden kaynaklarımızın nasıl alınacağını gördük, bunları yaşadık, bir daha yaşamayacağız.
Kırsalımızdan kalkınacağız. Tarımı, hayvancılığı, zeytinciliği, arıcılığı destekleyeceğiz ki, kendi kendimize yetebilen bir şehir olalım.
Bizim neyimiz eksik diğer ülkelerden diğer şehirlerden? Ürünlerimizi dünya standartlarında yetiştirip, pazarlayamamamız için hiçbir sebep yok. Belediye olarak biz üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Benim bu şehirle ilgili hayallerim var demiştim. Bu hayallerin gerçekleşeceğine dair inancım her gün daha da güçleniyor.
Ama emin olduğum bir şey daha var; sizin desteğiniz, sizin tecrübeniz, sizin emekleriniz, sizin çalışkanlığınız, sizin gücünüz olmadan olmaz!
Bizim işimiz belediye ise, gücümüz de Menteşe’dir. Bugün karşınızda bu onurlu görevi üstlenmeye hazırlanırken, yalnızca bir Cumhuriyet kadını olarak değil, aynı zamanda Türk gençliğinin bir ferdi olarak, Muğla’nın bir evladı olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün kızı ve mirasçısı olarak karşınızdayım. Hak ettiklerimizin ve sorumluluklarımızın farkındayım. Bunun bilinciyle, dinamik ve aydınlık ekibimin gücüyle, sizlerin desteğiyle ve inancıyla geleceğimizi inşa edeceğimize inanıyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken İşimiz Belediye, gücümüz Menteşe.”