Reklam
Reklam

Yıl Sonu Etkinliği

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 03.01.2019
  • 1.390 kez okundu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı yıl sonu gösterileriyle Muğlalılar coştular.
Geçen Cuma saat 20:00 de başlayan etkinlik Türk Halk Müziği sazları eşliğinde türküler dinledik , solist Aysun Eldeniz Çelik ve hem bağlama çalan hem solistlik yapan Ayhan Aydın’dan. Serkan Yıldız şefliğinde bağlaması ile kaval ve sipside Murat Toraman , Göktuğ Çelik kemançada, Cem Doğan Killik mey, balaban, zurnada, Ersan Killik ritimde, İbrahim Çağrı Gözeten gitarda sahne aldılar.
Sahne alan kız folklor grubunun sahnede ışıklı tefle yaptığı oyun görülmeye değerdi.
Seyirci koltuklara sığmamış , sıralar yerde oturanlarla dolmuştu.

Elif Selçuk’un hazırlamış olduğu tiyatro bölümünü Evren Aslan, Ecenur Dömentepe, İbrahim Gülcay ve Figen Namalır oyunculardı.
Orta halli bir ailede yılbaşı gecesi yaşananlar anlatılıyordu.

Bale bölümünü Yaprak Baba hazırlamış.
24 kişilik bale grubunun ilgi çeken kısmı minik balerinlerdi.

Türk Halk Dansları bölümünde Artvin Yöresi Şükrü Vural Karabağ, Azeri Kız Gavallı ve oryantal Eren Esmer, Muğla Zeybek Fehmi Tokmak ve Tokat Yöresi Kürşad Gülbeyaz tarafından hazırlanmış. Hazırlanan bu oyunlar 31 dansçı ile sahnelendi.

Muğla Büyükşehir Başkanı Osman Gürün etkinlik yapılan broşürde , “Mustafa Kemal Atatürk’ün Sanat güzelliğin ifadesidir, bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, naks ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur , demiştir, Atatürk.
Muğla coğrafyasının büyüklüğünü ve yerleşim yapısını düşünerek kültürel etkinliklerimizin daha fazla vatandaşımıza ulaşmasını sağlamak için Kültür Hizmet Tırımızla etkinliklerimizi sizlere getiriyoruz.”

Program akıcı, geçişler iyi düşünülmüş , sıkıştırılmış hap gibi her şey tadındaydı.
Emeği geçenleri kutluyorum. Mimar Nurtan Onur ağabeyimle beraber izledik, etkinliği.
Tazelenme Üniversitesinden çok sayıda öğrenciyi de gördüm, izleyiciler arasında.

Gösteri sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban kısa konuşmasının ardından etkinliğin hazırlanmasında görev alan hocalara çiçek verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ