Reklam
Reklam

YENİ ZELANDA KATLİAMI

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 18.03.2019
  • 154 kez okundu

Sevgili okurlar 20 gün önce Yeni Zelandalı Emniyet görevlileri ile Australya’nın Darwin kentinde beraberdik. Her iki ülkede de demokrasi ve hür düşünce tamamen hakim olduğunu gözlerimle gördüm. Örneğin Australya’nın Darwin kentinde %30 nüfus Yunanlılar. İstanbul kebapçısı en az 3 tane gördüm.
Kocaman harflerle İstanbul diye yazmışlar, görmemek mümkün değildi.

Yine Darwin’de bir gün taksi ile hayvanat bahçesine gitmek istedik. Taksi şoförü yaşlıca birisi idi ve bizim Türk olduğumuzu bilmiyordu. Yolda konuşurken şöyle dedi “bugün için dünyada en büyük tehlike islamdır”. Şaşırdım birden böyle bir söz etti. Biraz daha konuya girmek istedim ve bu sefer çok ağır şekilde islam hakkında kötü sözler söyledi. Bu konuda daha fazla derine inmek istemedim ve konuyu değiştirdim.

Müslüman dini gerçekten tam tarafsız bakıldığında dünyanın en modern, en doğru, en son dini ama yobazlar bu dini istedikleri yöne çekip büyük kötülük yapmışlar. İslam dinini bu şekilde dünyaya tanıtan hep yobazlar olmuştur.
Kur’an’da olmayan birçok palavrayı sanki Kur’an’da varmış gibi cahil halka yutturmuşlar, hala da yutturuyorlar. Çocukken anneannem götürürdü İstanbul yerebatan Camii’nde vaaz dinlerdik. Vaiz öyle şeyler anlatırdı ki, 14-15 yaşında çocuk olarak çok şaşırırdım ve büyüyünce müslüman olmayacağım derdim.
Sadece Avrupa’da geçen yıl yanılmıyorsam 27.000 Türk hristiyan olmuş.
Bu kutsal dini herzaman, herşeye alet edenler Müslüman dininin en büyük gerçek düşmanlarıdır.

Her toplumda hastalar olabilir, Türkiye’de de olmadı mı? Bu insanlar ruhen hastadır ama belli olmayabilir. Tanımadığı bir insanı öldürebilmek, hiçbir zaman akıl sağlığı ile ilgilendirilemez. Bu insanlardan birinin bir tarihte belki kendisine veya sevdiği birine faydalı olduğunu dahi düşünemez.
İnancı nedeni ile hiç tanımadığı, belki de hayatta tek kelime dahi konuşmadığı birisini öldürebilmek sadece ruhen büyük hastalık hatta ruhi komada olanların belki yapabileceği bir iştir.

Ajansların bildirdiğine göre katil yakalanmış zaten Yeni Zelanda’da nereye kaçacak?

Hiç tanımadığı insanları inançları nedeni ile öldürebilen bir insan veya insanların bu dünyada yeri olmaması gerekir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ