Reklam
Reklam

Yeni bir yıldız ses sanatçısı Ümit Tekin

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 03.11.2018
  • 237 kez okundu

Çok özel söyleşilerim sonsuz köşemde. Her konu ve konuk var oldu ve var olacak.
Muğla Büyükşehir’den yeni bir yıldız daha çıktı.
Ses sanatçısı Türk sanat müziği şarkıcısı ile yeni bir yıldız olan yetenekli ve genç bir isim Ümit Tekin.
Yıllarını müziğe adamış çok değerli bir müzik adamı. Müzik onun sonsuz hayatı, yaşamı ve vazgeçilmezi. Sevdiği işi yani müziği yapıyor Tekin.
Muğla gerek oyunculuk gerekse de sanatın diğer dalları ile parlayan yıldızlar çıkarmaya devam ediyor. Çok özel bir söyleşi, birebir saatlerce oturup sohbet ettim ve anılarını dinledim. Tüm içten ve samimi sohbeti sizlere aktaracağım. Yeri geliyor birebir sohbet, yeri geliyor sizlerin gönderdiği özel yazılar, yeri geliyor değerli hekimlerimizin sağlık bilgileri derken spor camiası da köşemde sizlerle. Ümit tekin Muğla’da müzik ile uğraşan birçok yetenekten biri. Her ilde olduğu gibi Muğla’da da müzik severler ve müziği iş olarak yapanlar ebetteki çok.
Hepsi ayrı ayrı bir yıldız. Ünlü ve popüler olan sanatçılarımızın geçmiş yaşam ve işlerine bakacak olursak, şans eseri kendini kanıtlayıp milyonların sevgisini kazananlar var. Belki Ümit Tekin’de bu enerji ve donanım ile kendini dünyada tanıtır. Bizim amacımız Ümit’e destek olmak. Başarılar. Umarım istediğin işlerde istediğin mekânlarda sahne alır ve sevdiğin işi sürdürürsün.
Ümit tekin’i tanıyalım. Tamamen kendi anlatımı ve söylemleri ile.
“Kendimi tanıtmadan önce Yenigün gazetesine binlerce kez teşekkürler. Benim değerimi bilip benim özel yaşamımı ve hayatımı yazdığı için. Sağ olun. Sayenizde daha çok kitle beni tanıyacak. Muğla büyükşehirce sesimi ve kendimi hatta şu anda yayınlanan dijital platformda dönen Türk sanat müziği çalışmamı tanıtacağım.
Ben 09.06.1984 tarihinde Muğla Marmaris’te dünyaya geldim. İkizler burcuyum. Sosyal bir kişiliğe sahibim. Hayatta aktif bir yaşantıya sahibim. Bulunduğum imkân ve şartlarda en iyi şartlarda yaşamaya çalışırım. Annem Fatma Özdemir, babam bahri Özdemir, kardeşlerim Ünal Özdemir ve Serpil Özdemir ile beraber mutlu mesut bir aileyiz.
Acık bir kaybımız var. Kız kardeşim serpil kalp krizinden öldü. Ama yine beraberiz diyorum. Hep bizimle biliyorum. Bir yeğenim var. Kız kardeşim serpil 25 yaşında ikinci bebeğine hamileyken öldü. Bebekte öldü. Onlar melek.
Doğum da ölümde gerçek. Allah’ın takdiri. Ecel. Zor ve güç bir acı. Mekânı cennet olsun. Biz geride kalanlara yaşam boyu sabırlı olmak tan başka çare yok. Bir yaşında yeğenim annesiz kaldı. Şu anda Almanya’da yaşıyor. Şimdi 38 yaşında Onur Sarıkaya. Hepsini çok seviyorum. Tıpkı birbirine bağlı diğer aileler gibi. Her halim için binlerce kez şükürler olsun. Hiçbir zaman hayatta isyan etmedim.
Her iş Allah’tan. Kaderimizde ne varsa o. Sonsuz yaşam için dünyada bırakacağımız eserler önemli. Bende tüm bunların bilinci ile hayata müzik severek başladım. Önce Eğitim dedim. Sonra sevdiğim iş dedim ve hayallerimin ve sevdiğim işin peşinden koştum. Hiç vazgeçmedim. Hırslıyım ve mutluyum. Sevmediğim işi yaparak mutsuz olacağıma sevdiğim işi yaparak mutlu yaşamayı tercih ettim.
Benim müzik sevgim, hep vardı. Türk sanat müziğine ilgim vardı. Zeki Müren, Emel sayın dinleyerek büyüdüm. Halen dinliyorum. Çocukluk yaşlarımda da hep şarkı söylerdim. Hep derler ya. Hangi mesleği istersin diye, ben hep müzik dedim. Şarkı söylemek dedim. Hiç vazgeçmedim.
Utangaç ve çekingen bir çocuk olmama rağmen. Şimdi çocuklar daha dobra dobra ve cesaretli. Benim dönemim biraz çekimserlik vardı. Yâda huyum buydu. Bir gün arkadaşımın evinde oturuyordum. Ayhan amca vardı. Derya’nın babası. Derya arkadaşım. Amca bana çok iyi sesin var dedi. TSM korolarına gidiyoruz. Gel dedi. Derya’ya sende gel dedim. Sıkılırsak vazgeçeriz gitmeyiz dedim. Müzik sevgim arttı. Muğla Üniversitesi işletme mezunuyum. Önce Eğitim. Muğla Belediyesinin TSM korolarını yıllarca devam ettirdim.
Severek ve isteyerek. Her gün aynı heyecan ile gittim. Yurdagül Eroğlu ablanın ve Nurettin Selçuk’un öğrencisiyim. Yurdagül Eroğlu şu an hayatta değil. Mekânı cennet olsun. Bende emeği çok. Emekleri çok bende. Onların teşviki ile müzik çalışmalarını ilerlettim. Onların her sözü benim için değerli. Sesimdeki tınıyı aldığını bunu tüm insanlara duyur dedi. Türkiye’de kendini ispatlamış kişilerden tavsiye ve ders almak gibi bir imkâna sahip oldum. Değerli isimler ile tanıştım. Değerli hocalarımız ile fikir almak tavsiye almak ve bilgilerini duymak büyük bir farklılık yarattı hayatımda.
Yürüyüş ve yüzme yapıyorum. Mavi rengi severim. Siyah beyazda tercihim. Sağlığıma dikkat ederim. Doğal beslenmeye çalışıyorum. Organik yumurta, yoğurt gibi.
Yeni kasetim çıktı. Dijital platformda var. ‘Geçmez bu hatıra’
Buradan beni ilk tanıyanlara kendimi tanıtmak istiyorum. Belki dijital ortamda tanımayanlar vardır kaset çıktığını, Türk sanat müziği çalışmamı. Bu çalışmayı Vedat İnce yönetmen artık bir çalışma yapalım dedi. Özcan şenyaylar’a yönlendirdi. İstanbul’da. Sonrası doğal 5 şarkılık çalışma yaptık. Gitarı Erdinç şenyaylar çaldı. Türk sanat müziğine yeni sesler gelmiyor. Canlandırmak istiyorum. Kalıcı izler bırakmak istiyorum. İki şarkının sözü bestesi bana ait. Özlemeyi bilmezdim. Sevgilim. Aranjör Özcan şenyaylar yaptı. Sahne dönemim de Hakan Kurşun ile Ayaz sinema filminin şarkısını okumuştum. Onur Akın telif hakkını vermediği için makaslandı sahnelerim. İzin alınmadan çekilmişti. Senaristin arkadaşıydı alırız demişti. Maalesef her işte olduğu gibi bu piyasada da olumsuz olaylar olabiliyor. Üniversite’de koroda Avni Anıl konserinden birçok konserlere imza attım. Sahne ve müzik işi ancak İstanbul’da olduğu için İstanbul’dan teklif bekliyorum.
İkizler burcuyum demiştim ya. Bütün özelliklerini taşıyorum. Hayalim iyi ekonomik döngüler olursa Türk müziği için iyi işler yapıp, eğitime katkı sağlamak istiyorum.
Aşk ile ilgili ise şu anda hayatımda biri yok. Son derece duygusalım. Muğla’da sanata ilgi yok.
Muğla sanat alanında kısıtlı. Umarım aldığım Eğitim ve yaptığım işi sanat müziğini Muğla’da devam ettiririm.
Amaç İstanbul’da yaşamak. Bu işlerin döndüğü yer İstanbul. Muğla TSM yapacak yer yok. İleride iyi ses ve müzik bilgisi olanlara destek olup piyasaya kazandırmayı düşünüyorum. Çocuklar bizim geleceğimiz.
Yemek konusu ise yaprak sarması, mantı, lezzetli olan her şey.
Sosyal bir insanım. Arkadaş çevrem çoktur. Rahat giyinirim. Yüzme ve yürüyüş vazgeçilmezim. Müzik ömür boyu devam. Muğla’da sahne alacak yer yok maalesef. Mesleğimi icra edemiyorum. İstanbul’dan teklif gelirse çok iyi olur. Değerlendiririm. Şu an ilk albümüm çıkardığım dijital ortamda gösterimde. Beş şarkı var. İkisi benim. İkisi Serkan Akgün’ün. Özcan Şen yaylar. Türk sanat müziğinin yaşı yok. Her yaştan dinleyicisi var.
Ben yetenekli bir gencim. Mütevazı değilim. Her tarz müziği severim ve söylerim. Yetenekliyim. Baştan dediğim gibi, bu işi dünyaya geldiğim günden itibaren seviyorum.
Anılarım çok. Bir gün arkadaşlar ile yemekteyiz. Bende davetliyim. Üniversiteli genç arkadaşlarda vardı. Bende Türk sanat müziği okuyorum. Biz dinlemiyoruz dediler. Sonra birkaç şarkı okudum. Hepsini sonuna kadar eşlik edip benimle coştular. Hani dinlemiyordunuz dedim. Türk sanat müziğinin bu kadar ruha işlediğini bilmiyorduk dediler. Her kesimden sevilen ve yıllarca modası geçmeyen şarkılardır sanat müziği. İstanbul’dan bu yazıyı okuyan iş yeri sahipleri, mekân sahipleri beni ve işimi değerlendirmek isterseniz tekliflerinizi bekliyorum. İnternetten beni ve müziğimi dinleyebilesiniz. Dijital ortamda şu an çıkardığım albüm dönüyor. İzleyip sesimi ve küçük yaşlardan itibaren yaptığım müziği değerlendirebilirsiniz. Umarım sanat müziği solmayan çiçek olarak daha çok tercih edilir ve sevilir”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ