Reklam
Reklam

Yas Almış Öyküler

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 18.04.2018
  • 223 kez okundu

Antalya Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. İsmail Tufan, Türkiye’de ilk defa araştırma projesinden bir üniversite yaratmış. Avusturya’da bir üniversitede Gerontoloji doktora programında dersler vermektedir. 10 Türkçe, 1 Almanca kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

Doğumuyla başlayan sosyalizasyonunda edindiği bilgi ve tecrübelerle yoğrulan insan, yaslandığında kimsenin bilemeyeceği, sorulmazsa yok olup gidecek bir hazinedir.
Prof. Dr. İsmail Tufan, bu kitabında yaşlılığın simalarından örnekler veriyor.

Prof. Dr. İsmail Tufan, 2000 yılından beri görüştüğü sayısız yaşlının anlattıklarından derlediği, yaşanmış hikayelerdir. Anadolu topraklarında yeşeren ve solan hayatlarını okurken kimi yerde gülecek, kimi yerde üzülecek ve düşüneceksiniz. Size belki anlatılanlar tanıdık gelecektir.

Prof. Dr. İsmail Tufan, kitabın ön kapağında, Yazar bu kitabın tüm gelirini , ülkemizin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan 60 + Tazelenme üniversitesine bağışlamıştır, denilmektedir.
Bu bilgi notunun altında, “Dökülen dişlerime aldırmayın, hayatı çiğnedim ben” yazmaktadır.

66 Tazelenme Üniversitesi öğrencisinin anlattıklarını kaleme almış, Prof. Dr. İsmail Tufan.
Kitabın satışından elde edilecek geliri Tazelenme Üniversitesine bağışlamış.

Muğla Üniversitesinde de Tazelenme Üniversitesi dersleri devam etmektedir. Sosyoloji Bölümünden Prof. Dr. Muammer Tuna ve Özden Tenlik ile sınıf mümessili Abdülkadir Bozacı eli ile yürütülmektedir. Öğrenci sayımız 75 civarındadır.

Kitap sıkılmadan okunabilecek nitelikte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ