Reklam
Reklam

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 10.08.2018
  • 282 kez okundu

Sevgili okurlar gerçekten tarafsız göz ile baktığınızda Türkiye’nin nereye ve nasıl gittiğini görmek mümkün değil. Yani ileriyi hiç göremiyoruz. Devlet tarafından Euro ve Dolar nedeniyle muazzam bir pahalılık var, yavaş yavaş halka uygulanıyor ancak bunu gören ve duyan özel sektör hiç beklemeden kendisi zamları peşisıra basıyor.

Bugün camcıya, tesisatçıya, kaloriferciye, hatta bakkala, Pazara daha saymakla bitmez, gidin ve karşılaşacağınız fiyatları bir görün dudağınız uçuklayabilir.
Bir şeyi de sakın unutmayın daha Petrole zam gelmedi…

Halk daha zamlar başlamadan zam sesi ile zam yapıyor ve ilerde gelebilecek zamların aileye tesir etmemesi için çabalıyor.
Bunun için bazı yazılarımda belirtiyorum, zamlardan etkilenen başta memur ve işçiler. Gerisi dolara yapılan zammın en az iki misli zam yapıyor. Bakınız daha dün açıklandı Bayram için Güney’de Oteller, Pansiyonlar tam dolu. İstanbul, Ankara hatta İzmir şehirleri nerede ise boşalacak. Herkes bir yana gidecek. Parası yoksa bu iş nasıl oluyor?

Diğer yandan emekli ile dar gelirli memur ve işçi inanılmaz zorda.

Avrupa ve Amerika ile sürtüşme buna bilhassa sebep oluyor. Şimdi Avrupa biraz geri çekildi ve Amerka öne çıktı. Bunun da nereye kadar gideceği meçhul.

Amerika hiç çekinmeden ve karşısındakinin onurunu düşünmeden tv kameralarının karşısına geçip tehdit ediyor. Acaba Almanlar’da bir şekilde kamera arkasından tehdit mi ettiler de Deniz Yücel hemen hapisten çıkarılıp Almanya’ya gönderildi?

Diğer yandan Rusya ve Çin’e ben şahsen güvenmem, onlar hep paradan yana taraf olacaklardır ve para Amerika’da. Zaten Rusyaya veya Çine gittinizse havalimanlarına bir bakın göreceğiniz bütün uçakları Amerikan yapısı. Uzay teknolojisi ve uyduların hemen hemen çok büyük bölümü Amerikalıların kontrolünde.
Askeri Teknoloji tamamen Amerikalıların elinde.
O zaman yapılacak tek hareket var. Bu Papazı yargılayıp gecikmeden karar vermek. Onlar Halk Bankası Genel Md. Muavini için yaptılar, o zaman bizimde Mahkemelerde hemen karar vermeli. Bu gibi uluslararası işleri uzatmak sürtüşmelere meydan verir.

Türkiye PKK ile bir şekilde savaş halinde, daha geçen gün bir genç anne ile 11 aylık yavrusunu kahpece öldürdüler, Suriye’de ülkemizin savunulması için yapılacak birçok iş var.
Türk hükumetinin çok dikkatli olup kaş yaparken göz çıkarmaması ve Avrupa’dan sonra birde Amerika ile kavga edip PKK’ya taraftar kazandırmaması gerekir.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ