Reklam
Reklam

Tazelenme Üniversitesi

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 14.06.2018
  • 246 kez okundu

Tazelenme Üniversitesinin son dersi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine ait olan Balıbey Mahallesi’ndeki ‘Üniversite Evinde’ yapıldı.

5 Haziran Çevre Günü dolayısıyla bir panel düzenlendi. Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabahattin Çevikbas ,Tazelenme Üniversitesi sorumlusu Prof. Dr. Muammer Tuna ve Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler konuşmacı olarak katıldılar.

Tazelenme Üniversitesi öğrencileri Üniversitenin Baglamacilar Evi olarak bilinen geleneksel Muğla Mimarisinin tüm özelliklerini yansıtan evde hayatını (avlusunu) doldurdu.

Dersimizin konusu 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla çevre sorunları ve bu sorunların çözüm yollarının bulunması üzerine konuşmalar yaptı , konuşmacılar .

Muğla Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar eşiyle birlikte eve gelerek, sürpriz yaptılar. Bu davranışı Muğla Tazelenme Üniversitesine olumlu bakışının bir göstergesiydi.

Rektör Harmandar ve eşi ayrıldıktan sonra, sınıf arkadaşımız , hepimizin yapacağı bir sunum gibi, Ayten Taşpınar arkadaşımız yaptığı çalışmayı anlatırken hava yağmaya başlıyordu, sunuma başladığı zaman. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan kurtulması için çözüm yollarını içeren doyurucu bir sunum yaptı. Arkadaşlarımız ders yılı başlangıcında tekrarlanmasını istediler.

Etkinliğin sonuna doğru yağmur başlayınca, ders üst katta devam etti, bir süre.

Tazelenme Üniversitesi bir ders yılını geride bırakıp yaz tatiline gidiyor.

İyi tatiller diliyorum sınıf arkadaşlarıma.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ