Reklam
Reklam

Spor İçin Yeni Projelere imza atan, genç ve başarılı Müdür, Serkan Öçalmaz

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 22.05.2018
  • 159 kez okundu

Bugün köşemde her zaman spor ve sporcunun yanında olan genç ve başarılı Müdür Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz var. Öçalmaz’ın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Antrönerleri ile yaptığım özel röpörtajlarıma başlamadan önce yaptığım özel söyleşiden sonra bu ikinci söyleşim. Ve ikinci kez beraber olmaktan mutluyum. Muğla için büyük bir kazanç Öçalmaz. Hem kişiliği hem de spora verdiği katkıları ile yediden yetmişe herkese kapısı açık. Muğla Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, yaptığı projelere aralıksız devam ediyor. Bildiğiniz gibi Öçalmaz, 1976 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olan Öçalmaz, göreve geldiği günden bu yana yeni projeler ile her zaman sporcunun yanında.
Olimpiyatlarda Muğla Sporcularının da olması için çabalayan Öçalmaz, bütün sporcularla el ele. Engelli ve engelsiz yediden yetmişe her daim sporun önemini vurgulayan Öçalmaz, “Ben sporcu bir geçmişe sahip olmamdan dolayı öncelikle sporun ve sporcunun hep yanında oldum. Sporun yaşı yok. Spor küçük yaşlardan itibaren sevilen ve kişinin tercihine göre yapılan bir sosyal etkinlik. Besyo mezunu olmak, sporu meslek haline getirmek tercih meselesi. Şimdi gelişen ve büyüyen ülkemizde hatta dünya da spor yapılıyor. Engelli ve engelsiz yaşamda yürümek bile bir spor. Çocuklarımız hangi ortamda yetişirse gördüğü bildiği ve yaptığı spora daha çok merak sarıyor. Ben, Marmara Üniversitesi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olarak bütün sporcuların bütün spor dallarına saygı duyuyor ve en ücrada ki sporcuya kadar destekliyorum. Tüm dünyada spor ve sporcu önemli. Yeni projeler üretmek, yeni ve genç nesili sporu yaşam parçası olarak anlatmak önemli. Başta aileler sonra değerli öğretmenlerimiz ve bunların en başında kişinin tamamen kendi tercihi ile hangi spora ilgisi olduğu önemli. Muğla Büyükşehir gelişen ve her daim kendini yeni projelere açan eşsiz doğa güzelliğine sahip mükemmel bir il. Ben Türkiye’nin bütün şehirlerini ve ülkemi seviyorum. Muğla’da görev yapmaktan yeni ve genç sporcular yetiştirmekten onların yanında her daim katkı sağlamaktan yetişebildiğim kadarıyla katkı sağlayabildiğim işlerde bulunmaktan son derece mutluyum. Tüm halkımıza kapımız bütün birimlerimizin sonuna kadar açık. Gençler yeni fikirlerinize önem veriyoruz. Gelin konuşalım tanışalım. Muğla sporcular ve Antrenörler olarak çok geniş kapsamlı ve donanımlı bir il. Ege bölgesinin eşsiz güzellikleri bizim avantajımız. Gerek kamplarınız, gerek eğitimleriniz, gerekse çocuklarımız için inanılmaz avantajlarla dolu bir il. Muğla’da olmaktan ve spor ile sporcunun yanında olmaktan ve onlara elimden geldiğince katkı sağlamaktan dolayı son derece mutluyum. Değerli Eğitmenlerimiz, Antrenörlerimiz Büyükşehir ve Menteşe İl Müdürlüklerinde görevli personelimiz en alt tabakadan en üst tabakaya kadar ayırt etmeden hepimiz biriz ve hedefimiz bir. Amacımız spor ve sporcularla dolu, yaşam. Küçük yaşlarda başlayan spor insanı ilerleyen yaşlarında ve sağlık yaşamında da olumlu etkiler sağladığı da bir gerçek. Yenigün Gazetesine benimle gerçekleştirdiği ikinci özel röportajı için teşekkürler. Muğla basını her daim yanımızda, etkinliklermizde”.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz’a göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Gece gündüz, hafta içi ve sonu demeden amacı sadece hizmet olan ender isimlerden biri.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ