Reklam
Reklam

SEÇİMİ TEKNOLOJİYİ KULLANAN KAZANMIŞTIR

Faik İlter
Faik İlter
  • 15.08.2014
  • 387 kez okundu

Öncelikle bir fikiri savunmadan sadece seçim sonucuna teknoloji bakışı atarak bir BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ olarak mesleki açıdan eleştiriyorum. Seçim sonucunun ülkemize hayırlara vesile olmasını dilerim. Sayın başbakanımız ve genel olarak AK parti ekibi hem CHP hem de MHP ekiplerine göre daha çok teknolojiyi sonuna kadar kullanarak kazanmışlardır.Bunu nasıl yaptıklarını bir kaç bilgiyi paylaşarak kanıtlamak isterim.

Twitter hasgtag (konu belirleme) de başbakanımızın belediye başkanlığı dahil başbakanlığı zamanında yaptığı bütün projeler tek tek hashtag olarak her gün defalarca paylaşılmıştır. Sırf bu iş için ülke içinde yaklaşık günlük ortalama 70.000 i geçik twitterda konu paylaşımı olmuştur. Ekmeleddin beyi destekleyen twitter kullanıcıları sadece hırsız diyerek eleştirmeye çalışmışlardır. Başbakanımızın onay verdiği projelerde yanlışlıkları bulmaya çalışmamışlardır. Sadece tek bir kelime etrafında dönmüş durmuşlardır.Resimlerle destekleme ve organize olamama durumu çok bariz gözükmektedir.

Facebook’a gelirsek Ekmeleddin beyin performansı twitterdan daha kötüdür. Canlı yayınları facebooktan yayınlamaya çalışmışlardır ama karşı tarafın geçmişte yaptığı işler kesinlikle eleştirilmemiştir. Sadece Ekmeleddin beyi destekleyen kişiler başbakanımızla ekmeleddin beyi eğitim seviyesi konusunda karşılaştırmışlardır. Ekmeleddin beyi tanıtıcı bilginin azlığı inanılmaz derece azdır. Ama başbakanımızı destekleyenler facebook da her gün defalarca proje tanıtımı yapılmış ve milli değerlerimizi destekleyen sözcükler halka sunulmuştur.

İnternet sitelerine gelince Ekmeleddin beyin sitesi çok amatörceydi. Arkasında ki ekibin işe özenmediklerinin göstergesidir.Ama başbakanımızın sitesi hem hız olarak hem de görsel olarak tam anlamıyla kendisini ifade etmeyi başarmasıdır.

Sonuç olarak teknolojiye sahip çıkan ve bilgisayar mühendislerini gerçekten mühendis olarak görüp onların yaptıklarına değer veren kazanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ