Reklam
Reklam

Seçim öncesi şaşırtıcı iddialar !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 14.09.2018
  • 317 kez okundu

Yerel seçimlere adım adım ilerledikçe politika kazanıda ısınmaya başladı . Büyükşehir belediye başkanı Osman Gürün’ün bir süre önce ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kuruma ; ‘Otel rezervasyonları olmayanları sokmayalım’ önerisi Muğla’da gündemi belirlemeye devam ediyor. Başkan Gürün’ün bu önerisi halk arasındada tepkiyle karşılanırken ,AK Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin eleştirilerine , CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’nun açıklamaları AK Parti ile CHP arasındaki fitili ateşledi.

Görünen oki AK Parti Muğla Büyükşehiri almak için varını yoğunu ortaya koyacuk. İl başkanı Kadem Mete yaptığı açıklamalarda sık sık ‘ biz bu makamı istiyoruz ‘ diyor. Zaten Muğla AK Partide yerel seçimler öncesi önemli bir hareket var .Mete; ilçe Başkanları ve partililerle sık sık bir araya geliyor ve önemli açıklamalar yapıyor.

İlçe başkanları , partililer ve Muğla Milletvekilleriyle yaptıkları toplantıda yerel seçimlerle ilgili mesajlar veren il başkanı Mete bakın ne diyor ;“Biz bu makamlardan ekmek yemiyoruz. İlçe başkanlarım, mahalle başkanlarım, il, ilçe, mahalle yönetim kurulları, hiç birimiz bu işten para kazanmıyoruz arkadaşlar. Hatta para kaybediyoruz. İşimizle yeterince ilgilenemediğimiz için. Ama bir davaya olan inancımızdır bizi buralara oturtan bu hizmet aşkı.. Yapabilirsek ne ala. Yapamazsak yapabilecek olanlara yerimizi bırakma zamanıdır. Onun için diyorum ki ilçe başkanlarımla beraber, yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber biz gemileri yaktık. Bizim daha geri dönme şansımız yok. Ya bu şehri alacağız ya da bu şehir bizi alacak.”

Bu açıklamadan çıkan net sonuç, ‘Büyükşehiri almazsak bizde gideriz’ diyor .
İl Başkanı Mete ; Osman Gürün hakkında oldukça şaşırtıcı iddialarda bulunmaya devam ediyor . Dalaman ve Ortaca ilçelerinde yapılan ihalelerle ilgili Meclis üyelerinin soru önergesi vermelerini istiyor ve ; “21.09.2016 tarihinde Dalaman’da ihaleye çıkılmış… Bin 560 metre boyunda 15 metre genişliğinde asfalt yol. Bitirilme süresi 7.5 ay… Bedeli 8 milyon TL… Yani 23 bin 400 m2’lik bir yol. M2 fiyatı 341 bin TL. Hemen arkasından 11’nci ayın 7’sinde Ortaca’da bir ihaleye çıkılıyor. O da 57 bin 200 m2. Bedeli 6 milyon lira. M2 104 bin TL. Dalaman’da 341 bin lira, Ortaca’da 104 bin lira… Dalaman’daki 9’ncu ayda, Ortaca’daki 11’nci ayda ihale edilmiş. 3.5 kat fiyat farkı var. Biri 7.5 ay, diğeri 8 ay, o ayrı bir şey.

Sormak lazım; iki ay sonra asfaltın m2 sinde bir indirim mi oldu, yoksa bilmediğimiz başka bir şey mi var.Dalaman’daki bu kadar yüksek fahiş fiyatla asfalt yaparken, Ortaca’daki fiyatın açıklaması nedir? Efendim oradaki ihaleye giren firmalar kırım yaptılar. Kırım yapmayanın ihalesini neden kabul ediyorsun o zaman… Yapma, iptal et. Suyunu, yollarını, çöpünü çözemediğiniz bu şehre hizmet etmekten bahsetmeyin.”diyor.
Bu iddialara Başkan Osman Gürün’ün vereceği cevap merak ediliyor!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ