Reklam
Reklam

Seçim bitti şimdi görev zamanı !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 15.04.2019
  • 120 kez okundu

Seçim yapılalı on beş gün oldu ama hala 31 Mart yerel seçimleriyle yatıp kalkıyoruz . Bizimle birlikte dünya ülkeleri de İstanbul seçimlerine kilitlenmiş durumda . Sabahları TV’yi istemeyerek açıyorum. Çünkü ilk haber İstanbul seçimleri oluyor. Cumartesi günü TV’de yine MHP Lideri Bahçeli konuşuyor. Bakın ne diyor ;” Bir oyla olsada seçim kazanılır’ sözünü adam olanlar için söyledim” Bu söz bir genel başkana yakışmıyor herhalde . Seçimlerde CHP’ye oy veren milyonları adam yerine koymuyor ! Adam’ın genel anlamda sözlük karşılığı İnsan , İnsanoğludur .. değerlendirmeyi size bırakıyorum !
Gelelim Muğla seçimlerine . Seçimler bitti şimdi görev zamanı! Muğla’da Büyükşehir Belediye Başkanlığını Osman Gürün ,CHP’nin yaklaşık yetmiş bin oy ve yedi ilçeyi kaybetmesine karşın kazandı . Kendisini kutluyorum . Menteşe’yi ise Bahattin Gümüş oyunu arttırarak kazanırken, ikici kez belediye başkanı seçildi . Öyle veya böyle geçen beş yıllık dönemde olduğu gibi Osman Gürün ve Bahattin Gümüş ikilisi tekrar kazandılar.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün mazbatasını aldıktan sonra yaptığı değerlendirme de bakın ne diyor ; “ Zorlu bir seçim sürecine rağmen Muğla’da CHP bayrağını düşürmedik. , “Aidiyet duygusundan zayıflamalar oldu, kişisel hırslar, kurumsal menfaatlerin önüne geçti. Ne yazık ki siyaset dejenere oldu. CHP bayrağını Muğla’da indirtmedik”
31 Mart yerel seçimlerinin Muğla’da bugüne kadar yapılan hiçbir seçime benzemediğinin altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını Muğla’da dalgalandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylüyor.

Osman Gürün seçim değerlendirmesinde ;“31 Mart yerel seçimleri gerek aday bolluğu gerekse tabandaki kaymalar nedeni ile önceki seçimlerin hiçbirisine benzemiyor. Bizim daha önce birlikte yol yürüdüğümüz ve belli görevlerde olan belediye başkanlığı yapmış veya aday olmuş arkadaşların birçoğu bizim karşımızda ve diğer adayın yanında aleni olarak yer aldılar. Sanki hepsi bir ağız yapmış gibi sadece hedefe CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayını koydular. Bu seçim atmosferi içerisinde özellikle son 20 günde İl başkanım, milletvekillerim, belediye başkan adaylarım, partimize gerçekten gönül verenlerin gösterdiği refleks ve üstün performansla partililik duygusu öne çıktı ve bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muğla’daki bayrağını aşağı indirmedik. Tüm bunlar yaşanırken vatandaşlarımıza Osman Gürün’e ve CHP adayına oy vermeyin derken gerekçe olarak ne gösterildi? Hizmet verilmedi mi dendi veya başka şeyler mi söylendi? Bunları çok iyi değerlendirip seçim sonuçlarına göre sakin kafa ile bütün partililerimizin çok iyi değerlendirme yapması lazım” derken seçimi son anda zorda olsa kazandığını belirtiyor.

Osman Gürün ve Bahattin Gümüş geçen dönemde hizmet verirken, her kesime eşit hizmet anlayışından uzaktılar . Büyükşehir ve Menteşe belediyelerinin ve , Muğla ilinin merkezi durumundaki Menteşe ilçesi hala bir köy durumundadır. Sokakları hala köy yollarından farksızdır. Yalnız bir örnek verecek olursak Orhaniye Mahallesindeki devlet hastanesinden İtfaiye merkezine kadar , Kışla ve Mevhibe İnönü parklarının da bulunduğu 48 sokak perişan durumdadır. Kazılan sokaklara yama yapılmıştır . Yapılan yamalar mevcut parkelerden en az 10 santim bazı yerlerde 20 cm yüksektir . Buralara yapılan parkeler yol tabanı silindirlenmeden rastgele atılarak döşenmiştir . Bu bir kandırmacadır. Ayağını kolunu kıranlar vardır. Araçlar büyük zararlar görüyor. Muğla’nın kırsalı durumundaki bu yerlere her iki belediye başkanını davet ediyorum. Bu caddeler den geçinde görün. Muğla trafiği ise yanlış ışıklandırmalardan olsa gerek sık sık kilitleniyor . Menteşe’de trafik İstanbul’dan farksız . Siz bu kent de makamınıza gelip giderken Helikopter mi kullanıyorsunuz ? Halk sizden görev bekliyor !Kolay gelsin .. Başarılar..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ