Reklam
Reklam

SEÇİM ANKETLERİ

Metin Cangör
Metin Cangör
  • 06.04.2013
  • 144 kez okundu

Sevgili okurlar Türkiye’den ayrılmadan seçim anketleri ile karşılaştım. Hem Belediye, hemde Genel seçimlerle ilgili anketler başlamış. Telefonla olsun, havaalanında karşılıklı soru sorarak anketler yapılıyor. Bu anketleri bilgisayar programları çok iyi değerlendiriyor. Hem Avrupa ve Amerika’da, hemde Türkiye’de eksi-artı yüzde bir yanılma ile neticeleri evvelden biliyorlar.
Anketi yapan gençle konuşurken bende kendisine satır aralarında sorular sordum. Verdiği cevaplar çok ilginçti. Türk halkı artık partizanlığı yavaş yavaş bırakıyor. Partiyi değil adayları ve politikacıları ayırıyor, onların tarafını tutuyor. Bu büyük medeniyettir, ilerlemedir. Körükörüne ben şu partidenim artık demiyor. Bu düşünce tarzı ülkeye başarı ve performans getirir
Eskiden bir partiye takılırdı insanlar ve o parti ne yaparsa kabulleri idi, şimdi artık değil.
Anketlerin gösterdiği seçimlerde adayların çok önemli rol oynayacağı, partilerin değil. Seçmenler artık kör gidip bir siyasi partiye yapışmıyor, kendilerine göre çalışacağına ve dürüstlüğüne inandıkları adayları destekliyorlar, hangi partiden olması önem taşımıyor. Bu durum seçim neticelerini bir hayli sürprizli yapacağa benziyor.
Anketleri siyasi partilerin yetkili organları yakından takip ediyor ve gerekeni mutlaka yapacaklardır. Önümüzdeki seçimlerde şans en fazla genç, yıpranmamış ve halkın başarılı olacağına inandığı adaylara gülecek görünüyor.
Doğrusuda bu olmalı…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ