Reklam
Reklam

Saygı istenmez, hak edilir!

Cavit Akgün
Cavit Akgün
  • 01.07.2014
  • 520 kez okundu

Muğla’da, bir yerel gazetede köşe yazarlığı yapan şahıs, her haberin ardından muhabirleri hedef alıyor. Meyve veren ağacı sürekli taşlıyor. Kendisinin sürekli geri vitesle gitmesine üzülüyorum!

***
Muğla il genelinde her seçim döneminde kalemiyle sürekli taraf değiştiren bu yazar, yine piyasaya çıktı. “Yazılarımla sizi rezil ederim” diyerek tehditlerde bulunurken, bu zatı artık kimse ciddiye almıyor. Neden mi? Köşe yazarlığı ile gazeteciliği ayırt edemiyor. Gazetecilerin hangi haberde olup olmadığını sorguluyor. Sen kimsin ki bunu sorgulayacak!
***
Daha düne kadar milleti haksız yere karalarken, şimdi nasıl oluyor da savunabiliyorsun. Bu sektör senden mi soruluyor? Senin ustalığın olsa olsa, kaplumbağadan çorba yaptırır. Hangi ustalık-çıraklıktan söz ediyorsun?
***
Dünkü yazısında son günlerde kamuoyunda geniş yankı bulan AK Parti’deki içki haberini yalanlamaya yönelik olduğundan da anlaşılacağı gibi, söz konusu bu kişileri neden savunuyor. Hakkında çıkan iddiaları hiçe sayan yazar, bir şey bulamadıkça gazetecilik dersi vermeye kalkıyor. Üniversite yetkilileri artık bu zata bir davette bulunsa da, öğrencilere engin bilgilerini ve devre göre siyasi manevra nasıl yapılır anlatsa. Zaten geçen yıl konuşmacı olarak katıldığı bir etkinlikte benim gazetem benim gazetem lafını sürekli kullanması salonda gülüşmelere neden oldu.
***
Zaman o kadar hızlı akıp gidiyor ki yazar haklı! Mesleğinin erozyona uğradığını savunan büyüğümüz, en başta kendisi erozyona uğramış olarak, oturduğu yerden haber yazma alışkanlığını unutmuşa benziyor. İktidarlara göre değişiklik gösteren siyasi manevra ve doğal olarak uğradığı erozyon nedeniyle hafızasını da kaybediyor olması çok normal. Mademki MELSA haberi doğru değildi de, bir kaç gün sonra neden benim haberin peşine düştün? Bir gazeteci habere başlık atarken, kişiye sormaz. Senin ve Yavuz Kayın’ında bilmesi gerekir. Sayın Kayı’nın yuvarlak konuşmasına da anlam veremedim. Eski genelevin olduğu yere cami yapılması çok mu hoşuna gitti?
***
Gelelim alkol konusuna. Masadaki bardağın içinde vişne olduğunu söylüyorsun! Sen mi kontrol ettin? Bira şişesinin içinde su mu var? Akıllı ol! Doğan Haber Ajansı İl Temsilciliği’ne yapacak kapasiten de varsa, buyur yanımda çırak olarak çalış.
***
Bugüne kadar savunduğu ya da dikte ettiği görüş kabul görmeyen yazar; performansı düşünce ustalık taslıyor. Saygı istenmez, hak edilir. Bizde sana duyulacak saygı yok!

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ