Reklam
Reklam

Şaşır-Mış

Ahmet Bayrak
Ahmet Bayrak
 • 19.01.2013
 • 4.466 kez okundu

Sağlık ve kültür konularında yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan Dr. Gülten Şimşek, dün ‘Fransız Kim’ başlıklı bir köşe yazısı yazmış. Yazısında Anadolu kültürünü anlatmış, kendi çocukluğuna gitmiş. Kültürel mirasla başlayan yazısını el sanatlarına destek verilmesiyle bitirmiş. Çok da güzel olmuş. Ancak yazı bittikten sonra üst bölümle hiç ilgisi alakası olmadığı halde oniki satırlık bir paragraf daha eklemiş. Bu paragrafta Yenigün ve Devrim Gazetesinin yayın politikasına saldırmış…

Şöyle bir merakı varmış…
Yengün Gazetesinde yayınlanan Çakal adlı yazıyı internet sayfasında yeniden okumak istemiş ve bulamayınca Şaşırmış…

Gülten Şimşek’in yazısını satır satır okudum…
Satır Satır cevaplıyorum…

G. Şimşek: Bir gün Muğla Yenigün Gazetesinde Çakal diye bir köşe yazısı okumuştum.
A. Bayrak: Evet Çakal adlı köşe yazısını ben yazdım.

G. Şimşek: Hedefini anlamıştım lakin yine okumak istedim.
A. Bayrak: Hedefini anladığınıza göre neden tekrar okumak istediniz. Nereden bu merak. Biri sizi mi uyandırdı. Birileri size bu yazıyı tekrar okuyun ve gündeme getirin diye öğüt mü verdi.

G. Şimşek: Köşe yazısı yayından kalkmıştı. Şaşırdım.
A Bayrak: Çok mu şaşırdınız. Kanun bilmediğiniz ortada. Köşe yazıları değişik nedenlerle yayından kalkabilir. Yazıyı kendi üstüne alınan bir kişi mahkemeye vermiş. Ben de yazıyı kaldırmadım, askıya aldım.

G. Şimşek: Bense yazdığım yazının arkasında kalırım ve bedelini ödeyemeyeceğim yazıyı yazmam.
A Bayrak: Kültürel yazıların bedeli teşekkürdür. Siz kültürel yazılar yazıyorsunuz, arkasında durmakla yükümlüsünüz. Ben ise yazdığım yazının sadece arkasında değil önünde, arkasında, yanında her tarafında dururum.

G Şimşek: Geçmişte bir yazı daha köşeden kalktı. Muğla Devrim’de. Giden en büyük mülki ……… ………… …………… ……….. ….. …. Veda etmeye gitti. Bunlar bana ters şeyler.

A Bayrak: Size ters olabilir. Siz gazeteci değilsiniz. Doktorsunuz. Ters geliyorsa gazetecilik yapmayın. Gazeteciye neyin ters, neyin düz olduğunu öğretmeye çalışmayın. Devrim Gazetesinde geçmişte yayınlanan yazıyı size hatırlatan akıl hocalarınız yanlış bilgi vermiş. Birileri sizi dolduruyor ve kandırıyor. Yenigün Gazetesinin köşe yazarıydınız. Neden ayrılıp da başka gazeteye geçtiniz onu yazın. Ben yazayım. “Beni yılın en iyi bürokratı seçecekler bu nedenle oraya geçiyorum” demiştiniz bana. Ne oldu seçildiniz mi. Kandırıldınız. Şimdi de birileri sizi hem kandırıyor hem kullanıyor.

Dr. Gülten Şimşek, kısaca birilerinin dolduruşuna gelerek ÇAKAL başlıklı yazımı neden Web sitemizden kaldırdığımı merak ediyor. Ama o yazıyı değerli Gülten Şimşek’e tekrar okumasını salık verenler, bazı doğruları hatırlatmamışlar.

İşte gerçekler.
Çakal başlıklı köşe yazısını ben yazdım.
Web sitemizden kaldırılmasını ben istedim.
Kaldırdım çünkü o yazı üzerine açılan bir dava vardı.
O dava halen devam ediyor.
26 Şubatta şahitler dinlenecek. Kimler şahitlik yapacak bilemiyorum.
Şahitler dinlenip karar verilince şöyle yapacağım…
Mahkeme aksine bir karar almamışsa yeniden yayınlayacağım ve bedel ödemem gerekecekse elbette onu da ödeyeceğim.

Hiç beklemediğim Gülten Şimşek’ten aldığım bu ağır bir eleştiri karşısında gerçeği söylemekle yetinirken, birilerinin dolduruşuna ve oyununa gelmemesini öneriyorum. O birilerinin aldıklarını ve yaptıklarını bütün Muğla biliyor…

Dr. Gülten Şimşek bunları okuyunca şaşkınlığı daha da artacak mı yoksa, küçük dilini yutup sessiz mi kalacak…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Naim Kılıç dedi ki:

  Kıymetli kardeşim Ahmet Bayrak
  Ağır bir eleştiri… Daha birkaç gün önce Muğla’da hiçbir çirkinlik hiçbir yanlışlık görmek istemeyen bir hekim yazar… Bu yazıyı nasıl yazdı…Şaşırdım…
  Çok haklı olmana karşın senin ağırbaşlı ve gururlu davranışından beklemediğim sertlik çıktı… Ona da şaşırdım…
  Ama sana güvencim bana diyor ki A. Bayrak bu işin sonunda bir dostluk eli uzatmanın yolunu bulacaktır. Sevgiler ve selamlar…
  Maalesef akıllı bir adam vardı Muğla’da… Hırsları aklını her gün biraz daha yok ediyor ne yazık ki
  Ayılmasını gerçekleri kabullenmesi gerektiğini düşünüyor bekliyorum.

YORUM YAZ