Reklam
Reklam

SABURHANE EVİ

Selahattin Sapmaz
Selahattin Sapmaz
  • 12.09.2018
  • 371 kez okundu

Saburhane evi girişinde Aysun Timurcan yapmış olduğu takıları sergiledi. Flüt sanatçısı Dilara Elagözlü ve gitarist-besteci Aysun Timurcan’ın bestelerini çalıp söylediler. Aysun Timurcan İzmir’de oturuyor. Gene İzmir’den gelen sanatçı arkadaşları müzikle beraber kısa kısa oyunlar gerçekleştirdiler, müzikle uyumlu.

Böylesi etkinlik ilk defa sergileniyordu, Saburhane evinde. Bu tür etkinlikler için Saburhane evinin arka bahçesi uygundu. Işıklandırma yeterliydi. Etkinliğe Muğla Büyükşehir Belediyesi Emlak dairesi Başkanı Ünal Madran, Muğla Büyükşehir Danışmanı ve Saburhane evi sorumlusu Mimar Cengiz Bektaş, Muğla Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi sorumlusu Prof.Dr. Muammer Tuna ve eşi de katıldı. Yaz boyunca süren Saburhane etkinliklerine Tazelenme Üniversitesi’ne devam eden Musander Başkanı Sadettin Özbek, drama dalında saburhaneli çocuklar ve gençlere İlhan Sözbilir, eşi saburhaneli çocuklara resim, ressam Ayten Taşpınar resim, saburhaneli çocuklara gene saburhane evinde bilgisayar kursları verildi.
Saburhane evinin yönetimi yazar şair mimar Cengiz Bektaş yapıyor. Yardımcısı olarak şehir plancısı Kerem Ekinci görevlendirilmiş.
Belediye Başkan’ı Erman Şahin döneminde saburhanede fırının arkasındaki evi satın almıştı.daha sonra Eczacılar odasının mülkiyetine geçen evi, Cengiz Bektaş geri almıştı. Eczacılar odasının büro olarak kullandığı yeri Cengiz Bey saburhaneli çocukların kullanabileceği kütüphane yaptı. Raflar ve oturaklarla masalar çocukların kullanabileceği hale getirildi. Cengiz Bey çocuk kitaplarını alarak saburhane kitaplığını zenginleştirdi. Ben de 600 civarındaki kitabı kütüphaneye bağışladım.
Saburhane evinde iyi şeyler oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ