Reklam
Reklam

Ramiz Bal’ı tanıyalım

Şafak Turgut
Şafak Turgut
  • 07.11.2018
  • 166 kez okundu

Ünlüler dünyası da her zaman köşeme renk katıyor. İşte onlardan birisi .. İstanbul’da yazılarımı takip eden ve aynı zamanda editör olarak çalışan arkadaşımız Ramiz Bal. Hem medyada aktif yazıları ile yaptığı röportaj ve paylaşımları ile hem de sanat dünyasında aranan bir yapımcı. Önemli ve özel işlerin yanı sıra kalıcı eserler çıkaran renkli bir kişi. Evli ve 3 çocuk babası Ramiz. Gelelim yazılarını Yenigün için de hazırlayan Ramiz Bal’ın hikâyesine.
“02.03.1974 doğumluyum. Yaklaşık 30 yıldır İstanbul’da ikamet ediyorum. 3 çocuk babasıyım. Sinema, reklam, dizi sektöründe aktif olarak çalışıyorum. Ünlülerin ve sanat camiasının dünyası bizler gibi değil elbet. Öncelikle ünlü ve tanınan insanlar. Yaptıkları işlerde başarı kazanıp takdir gören sanatçılar.
Set ortamı saatlerini verdiğin gece demeden gündüz demeden çalıştığın ayrı bir dünya. Tanınmadan önce değişik mesleklere sahip olanlar var elbette. Tanındıktan sonra ise oyunculuk kariyerini devam ettiren bunun tam tersi tekrar mütevazı hayatına dönenlerde var. Öyle karmaşık gibi görülebilir ama aslında içinde olunca çok daha iyi anlıyorsun. Ben birazda olsa hayran oldukları sanatçıları ilkyazımdan başlayarak bundan sonraki yazacağım yazılarda da anlatacağım okuyuculara.
Her gün evlerimize konuk olan çeşitli programlar ve diziler var elbette. Herkes özgür iradesi ile sevdiği hayatta desteklediği sanatçılar oluyor. Yaşı ne olursa olsun insanlar tercih haklarına göre yaşıyorlar TV izleme seçeneğini. Ses sanatçılarından, tiyatroya, televizyon dizilerinden program yapımcılarına kadar mesleğim gereği işin zorluklarını ve güzelliklerini aktaracağım sizlere. Bazı hayatlar göründüğü gibi değil elbet.
Yapımcı olunca ve aynı zamanda editör olarak yaptığın işi tanıtınca sektör zor.
Her iş zor. Yaşam ve dünya koşulları herkese eşit değil. Hepimizin farklı hayatları ve yaşanmışlıkları var. Ünlüler dünyası renkli bir dünya.
Her proje yeni bir heyecan yeni bir ekip yeni bir macera.
Her proje sevilecek diye bir durum yok.
Riskli bir iş. İyi ve sevilen proje tutulursa bizi mutlu ediyor. Ama bazen senaryo ve yapım ne kadar çaba sarf etsen de tutmayabiliyor. Bu da bizim işimizin parçası. Her iş bir numara olacak diye bir şart yok. Yazılarım çok renkli sayfalar ile sürecek”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ