Reklam
Reklam

Politikada durum karmakarışık !

Kazım Tokuç
Kazım Tokuç
  • 26.12.2018
  • 203 kez okundu

Muğla tarihinde hiç böyle seçim öncesi yaşanmamıştı . Yerel seçimler öncesi partiler tarihinde ilk defa aday belirlemede ayak sürüyorlar . Bunun nedeni ise partiler tarafından açıklanmazken, bence birinci nedeni İstanbul,Ankara ve İzmirden sonra partilerin Muğla’yada önem vermeleri. İkinci nedeni ise seçime giren CHP,AK Parti ve İYİ Parti’nin birbirlerininin belirleyeceeği adayları dikkate almaları için beklemeleri .

CHP ile İYİ parti Ankara’da ittifak yaparak aday belirlemesine karşın , İzmir, Muğla , hatta Konya gibi illerde masaya oturmuş değil . Bu nedenlede işler karmakarışık. Bir örnek verecek olursak , Muğla Büyükşehirde CHP ile İYİ parti Osman Gürün olarak anlaşmışken ,Muğla ilçelerinde ne olcağı , her iki partinin kendi adayınımı çıkaracağı yoksa ittifakmı yapılacağı hala belirsiz .

İYİ Partinin şu ana kadar Muğla’nın hangi ilçesinde hangi adayı gösterdiği il başkanlığından açıklandı . Ula’da Harita Mühendisi Ferhat Özden,Dalaman’da Dr. Sedat Kızıl, Yatağan’da Salih Özen, Bodrum’da Mehmet Tosun .Fethiye belediye başkanı Behçet Saatcı’nın ise hala İYİ partiye adaylık başvurusu yapmadığı da belirtiliyor.

Hani defalarca yazmıştık kartlar yeniden karılır diye. Kartların yeniden karılma imkanı da kalmadı . CHP’nin Mehmet Kocadon’u Bodrum adayı göstermesini Mehmet Kocadon’un kabul etmediği , burada Mehmet Kocadon’un İYİ Parti adayı MehmetTosun’la karşı karşıya geleceği bu nedenlede Mehmet Kocadon’un Bodrum adayı olmayacağı kulislerde konuşuluyor.

CHP’nin iyi parti adayı Mehmet Tosun’a karşı Mehmet Kocadon’u aday göstermesi Muğla ilçelerinde ittifak yapılmayacağı anlamına mı geliyor? Fethiye’de Behçet Saatcı’nın İYİ partiden hala aday olmaması , CHP’de Mehmet Kocadon, Mevcut belediye başkanları Ali Acar ,Haşmet Işık , Hasan Karaçelik’in durumlarının ne olcağı hala cevap bekleyen sorular .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ